Gnojnik: Królewskie zmagania
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 11 lutego 2014 22:26

czarnykon2014Już po raz osiemnasty z rzędu w Gnojniku zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15, oddzielnie dla juniorów jak i seniorów. Podobnie, jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, młodsi będą rywalizowali o statuetkę Źrebięcia, a starsi Czarnego Konia. Oczywiście to symbol zwycięstwa, bo w przypadku juniorów zaplanowano nagrody rzeczowe, a seniorzy powalczą o nagrody pieniężne. – Zapraszam wszystkich miłośników królewskiej gry do Gnojnika. Co roku zjeżdża do nas plejada najlepszych szachistów z kraju i zagranicy. Wierzę, że w tym roku Turniej będzie również silnie obstawiony - mówi wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek.

Zmagania zaplanowano na weekend 22 – 23 lutego. W sobotę zagrają juniorzy, dzień później seniorzy. Zapisy przyjmowane są w godzinach od 8 do 9. Potem komputerowe kojarzenie par. Pierwsze partie rozpoczną się o godzinie 10. Dodajmy, że w turnieju dla juniorów rozegranych zostanie 9 – 11 rund systemem szwajcarskim – kontrolowanym. Czas gry na partię wynosi 30 minut (2 x 15 minut). Dla juniorów oprócz „Źrebiątka” – wykonanego z drewna przez artystę ludowego Czesława Gazdę z Gnojnika, zabezpieczone będą nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych juniorów, juniorek młodszych, młodzików i młodziczek oraz najmłodszego i najlepszego szachisty z gminy Gnojnik. Ponadto specjalne nagrody dla 3 najlepszych juniorów i najlepszego seniora z gminy Gnojnik.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

W turnieju dla juniorów może wziąć udział każdy szachista bez względu na posiadaną kategorię szachową, przynależność klubową i miejsce zamieszkania. Turniej dla seniorów odbędzie się 11 – 13 rund systemem szwajcarskim – kontrolowanym. Czas gry na partię wynosi 30 minut (2 x 15 minut). Kojarzenie par odbywać się będzie komputerowo. Dla sześciu najlepszych szachistów będą nagrody pieniężne. Juniorzy mogą wziąć udział w turnieju dla seniorów. W turniejach obowiązywać będą przepisy gry Kodeksu Szachowego z 1996 r. z uwzględnieniem zmian z 1997 roku. Głównym organizatorem turnieju jest dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku. Patronat honorowy nad turniejem objął wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek, starosta powiatu brzeskiego Andrzej Potępa oraz małopolski Związek Szachowy w Krakowie. Turniej odbędzie się w Domu Strażaka w Gnojniku.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .