Reklama
Półkolonia na Konnym Szlaku
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 13 lutego 2014 00:30

PTR 4406Grupa dzieci z gminy Gnojnik wypoczywała na półkolonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Vesna z Gnojnika. Uczestnicy tego nietypowego zimowiska obcowali w tym czasie z końmi i naturą. – Nasza inicjatywa pewno nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli. Słowa podziękowania i uznania kieruje w stronę samorządu gminy Gnojnik, dziękujemy wójtowi naszej gminy Sławomirowi Paterkowi za pomoc finansową – mówi naszej redakcji Bożena Malaga – Wrona, prezes zarządu Stowarzyszenia Vesna.

Dzieci gościły między innymi w „zimowym lokum” cyrku w Gosprzydowej. Tutaj miały okazję podpatrzeć kilka nietypowych zwierząt, jak lamy czy wielbłądy. Przez kilka dni gościny półkolonii udzieliło Gospodarstwo Agroturystyczne i Stadnina Koni Władysława Gałęziowskiego z Uszwi. Uczestnicy zimowiska jeździli konno, pod okiem najlepszych w regionie instruktorów, ale także mieli możliwość uczestniczenia w codziennych obowiązkach w stadninie. Pomagali przy karmieniu koni oraz porządkowaniu stadniny. Przy okazji realizowano program profilaktyki antyalkoholowej. Uczestnicy spotkali się między innymi z prelegentem, autorem książki o uzależnieniach.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Wsparcia finansowego pomysłowi Stowarzyszenia Vesna udzieliła gmina. – Nie wyobrażam sobie, żebyśmy w tej sytuacji odmówili. Sam pomysł wpisuje się bowiem w koncepcję działania samorządu. Wszystkie niesztampowe pomysły akceptujemy i wspieramy. Vesna to jedno z wielu organizacji pożytku publicznego, która działa na terenie naszej gminy. W mojej filozofii zarządzania finansami publicznymi samorządu pojawił się pomysł, by w latach następnych, na dotację do organizacji pożytku publicznego, przeznaczyć większe kwoty niż do tej pory. W ten sposób wyzwala się aktywność społeczną, integruje środowisko – trafnie definiuje wójt Paterek.

Gospodarz gminy mówi, że oferta stowarzyszenia była jedną z kilku, jakie gmina przygotowała dla dzieci i młodzieży na tegoroczne ferie. – Stadnina Państwa Gałęziowskich to wspaniałe miejsce. Zachęcam do jego odwiedzenia – mówił Sławomir Paterek. Sami uczestnicy zimowska nie kryli wielkiego zadowolenia. – Konie pana Władysława są bardzo spokojne. To wielka frajda i radość dosiadać ich – mówili chóralnie uczestnicy półkolonii.

[mir]


Komentarze (1)

Pseudonim : syka 12 luty 2014 23:49
Podziękowania dla Pani Prezes :)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .