Reklama
Gmina Gnojnik: Drogi do remontu
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 24 lutego 2014 22:13

Po raz kolejny z rzędu gmina Gnojnik otrzymała pieniądze na usuwanie skutków powodzi. Podczas ostatniego spotkania z wójtami, burmistrzami i prezydentem Tarnowa, promesy wręczył przedstawiciel rządu. Tym razem na konto gminy wpłynie dwieście tysięcy złotych. Już dzisiaj wiadomo, że prace będą prowadzone na trzech jezdniach. Zaplanowano remont drogi na Golca, w miejscowości Gosprzydowa (w sumie wyremontowany zostanie odcinek o długości czterystu metrów). Nawierzchnia tej jezdni została zniszczona w ubiegłym roku. Kolejna droga, która doczeka się naprawy to droga na Górki w Gnojniku. W tym przypadku zaplanowano remont jezdni o długości około 410 metrów. Z rządowej dotacji na rzecz usuwania skutków powodzi będą prowadzone także prace na drodze: do Cmentarza w Lewniowej. Tutaj wyremontowane zostanie dwieście metrów jezdni.

Zarówno droga w Gnojniku jak i w Gosprzydowej – to jezdnie uszkodzone podczas ubiegłorocznej nawałnicy. – Promesa, czyli tak zwane przyrzecznie przekazania nam przez państwo, za pośrednictwem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego środków, pozwoli nam na rozpisanie przetargu. Ogłosimy go niebawem. Myślę, że prace uda się zakończyć do 30 czerwca 2014 oku. Nie ukrywam, że liczymy na kolejne transze. Potrzeb mamy jeszcze sporo, bo w ostatnich kilku latach, siły przyrody nas po prostu nie oszczędzały - mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Przypomnijmy, że w tej kadencji, w latach 2011 – 2014 samorządowi gminy Gnojnik udało się pozyskać kilka milionów złotych na usuwanie skutków powodzi z lat 2009 – 2011 i 2013. Dodajmy, że w tym czasie nowa nakłada asfaltowa pojawiła się na kilku kilometrach dróg. Przy okazji prac z usuwaniem skutków powodzi, asfaltowaniem jezdni, zabezpieczany jest korpus drogi i odmulane przydrożne rowy. To nie jedyne zabiegi gminy związane z planami remontu dróg. Od kilku lat samorząd skutecznie zabiega o pieniądze na remont tak zwanych dróg transportu rolnego. Nie inaczej będzie w tym roku. Wniosek trafi do Małopolskiego Urzędu marszałkowskiego. Remont tych dróg finansowany jest z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .