Szlakami powiatu brzeskiego
ROZRYWKA - Aktualności
środa, 26 września 2007 21:19
szlakZnakomitą formą poznania swojego regionu, atrakcyjnych i zabytkowych miejscowości "Małej Ojczyzny" oraz sposobem na zdrowe i pożyteczne spędzenie wolnego czasu są młodzieżowe rajdy turystyczne. Tradycją Powiatu Brzeskiego stały się już rajdy piesze młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem: " Pożegnanie Lata". We wrześniu br. został zorganizowany już V rajd turystyczny. Tym razem po Pogórzu Wiśnickim na trasie: "Kamienie Brodzińskiego" - Lipnica Murowana - oraz pieszo szlakiem zielonym na Machulec, a stamtąd do Zespołu Szkół w Czchowie. Poprzednie rajdy odbyły się kolejno: na Bocheniec, po okolicach Czchowa i Tropia, z Dębna do Porąbki Uszewskiej i Łysej Góry oraz z Brzeska przez Bocheniec, Biesiadki do Złotej.


W tegorocznym rajdzie wzięło udział ok. 200 osób. Duże wrażenie na uczestnikach rajdu wywarły "Kamienie Brodzińskiego", malownicze grupy skalne w kształcie baszt, grzybów, ambon znajdujące się w Lipnicy Górnej. Dużym zainteresowaniem młodych turystów cieszyła się Lipnica Murowana ze swoimi zabytkowymi domami, a przede wszystkim średniowiecznymi kościołami (św. Szymona, św. Andrzeja i św. Leonarda), a także ciekawymi opowieściami o przeszłości tego miasteczka. Z kolei młodzież udała się pieszo szlakiem zielonym przez Machulec do Czchowa, po drodze zbierając obficie rosnące po ostatnich deszczach, grzyby.

W Zespole Szkół w Czchowie odbyła się końcowa tradycyjna impreza turystyczna połączona z ogniskiem i śpiewem piosenek turystycznych. Pełni wrażeń i turystycznych emocji, młodzi turyści wrócili do swych domów układając już w myśli trasę przyszłorocznego rajdu. Głównym organizatorem tegorocznego powiatowego rajdu był Zespół Szkół w Czchowie.

 

[SP] 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .