Zawada Uszewska: Kilkaset metrów nowych chodników
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 11 marca 2014 06:29

zawadauszewskachodnikZawada Uszewska, jedna z najmniejszych miejscowości gminie Gnojnik, ma bardzo „gęstą” zabudowę. Silne zurbanizowanie wsi sprawia, że sprawą nadrzędną jest budowa chodników, które poprawią stan bezpieczeństwa. – Od kilku lat sporo inwestujemy w infrastrukturę drogową w tej miejscowości. W tym roku planujemy budowę dwóch odcinków chodnika. Od mostu na Uszwicy w kierunku Domu Ludowego oraz od Domu Ludowego, w kierunku Uszwi – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

W sumie na terenie Zawody Uszewskiej pojawi się ponad siedemset metrów chodnika. – Ma to ogromne znacznie, bo drogi przy których zaplanowano budowę chodników należą do często uczęszczanych przez pojazdy, ale jest tutaj także spory ruch pieszych – podkreśla wójt Paterek. Przy budowie chodników gmina chce się posiłkować środkami pozyskanymi z funduszy Unii Europejskiej.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Na razie złożono wniosek o dotację w ramach odnowy centrów wsi. Został one bardzo dobrze oceniony przez Radę Decyzyjną Lokalnej Grupy Działania „Na Śliwkowym Szlaku”. To otwiera mu drogę do podpisania umowy o dotacje z Małopolskim Urzędem Marszałkowskim. Sołtys Zawady Uszewskiej Jan Robak nie ukrywa, że współpraca gminy i sołectwa układa się wzorowo. Efektem tego jest kilka inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie na terenie Zawady Uszewskiej. – Odnowiliśmy remizę OSP, trwa remont Domu Ludowego, zamontowano monitoring, przy naszej placówce kultury jest doskonale urządzony plac zabaw. Gmina wybudowała chodniki, poprawił się stan dróg w naszej miejscowości – wylicza sołtys Jan Robak.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .