Reklama
Wystawa na zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 24 maja 2014 19:00

Kilkadziesiąt prac malarskich prezentowanych jest obecnie na dębińskim zamku. To pokłosie kolejnej edycji pleneru malarskiego. Wspólna inicjatywa samorządu gminy Dębno, brzeskiego powiatu oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie – Zamek w Dębnie, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. – Plener malarski miał charakter integracyjny, uczestniczyli w nim podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, młodzież gimnazjalna, uczniowie podstawówek, seniorzy, ale również uczniowie Liceum Plastycznego w Tarnowie – mówiła podczas dzisiejszego wernisażu Krystyna Gurgul, kierownik Muzeum Zamek w Dębnie.

Po raz siódmy z rzędu w Dębnie odbył się plener malarski. – Wzięli w nim udział zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy. To była doskonała lekcja integracji, uczenia wrażliwości, solidarności społecznej, ale także wymiany doświadczeń – mówi Krystyna Gurgul. Wójt Dębna Grzegorz Brach podkreśla, że jest to również doskonała forma promocji gminy. – Jestem przekonany, że to przyczyni się do ożywienia ruchu turystycznego, ale także pokazania walorów naszej gminy. Uczestnicy byli zachwyceni zamkiem i innymi zabytkami, ale też naszą gościnnością - mówi wójt Grzegorz Brach, który wspólnie ze starostą Andrzejem Potępą wręczał nagrody laureatom konkursu. Przed ogłoszeniem wyników odbył się krótki recital fortepianowy. Utwory Chopina zagrała krakowska pianistka Dobrochna Krówka. Jest ona laureatem wielu festiwalu muzycznych w kraju i poza Polską, wielokrotna stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Na VII Integracyjny Plener Malarski – Dębno 2014, przyjechało 48 uczestników. Byli wśród nich uczniowie podstawówek, gimnazjaliści, uczniowie tarnowskiego plastyka, niepełnosprawni oraz seniorzy z Tarnowa. Jury (Krystyna Gurgul, Włodzimierz Gurgul, Katarzyna Lasko, Janusz Tarchała, Justyna Witek i Jolanta Januś – Koczwara) podkreśla bardzo wysoki poziom zmagań plastycznych. Dodajmy, że w kategorii uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej wygrała praca Sławomira Gnyli z WTZ Brzesko, na drugim miejscu sklasyfikowano Beatę Bal z WTZ Zawada Uszewska, na trzecim Mariolę Machetę z WTZ Tarnów, natomiast wyróżnienie odebrała Marta Mach z WTZ Zawada Uszewska. Szymon Latocha, Alicja Podobińska i Maciej Socha – to kolejność laureatów w kategorii uczniów tarnowskiego plastyka, wyróżniono także Annę Dudę. Aleksandra Pabian z Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej wygrał a gronie gimnazjalistów, kolejne lokaty zajęli: Karina Węgrzyn – Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej, Weronika Nowak z Sufczyna, a wyróżniono Igora Kłuska z Woli Dębińskiej. Natomiast Selena Fikas z Porąbki Uszewskiej wygrała w gronie uczniów podstawówki, kolejne lokaty zajęli Milena Kierpka oraz Liwia Gurgul (wszystkie z Porąbki Uszewskiej), wyróżnienie otrzymał Patrycja Mytnik z Woli Dębińskiej. Wyróżniono również kilku seniorów: Zuzannę Hajdo, Izabelę Skalską, Antoniego Motaka, Mariana Gondka, Adama Bogacza oraz Joannę Kaczewską. Najstarszy uczestnik pleneru ma 85 lat. – Takie plenery o charakterze integracyjnym są doskonałym sposobem na zagospodarowanie czasu wolnego, ale także na promocję naszego powiatu. Dlatego udzielamy wsparcia finansowego takim projektom – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

[mir]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .