Czchów: Powstanie punkt informacji turystycznej
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 24 maja 2014 19:02

Wiele wskazuje na to, że pod końcem czerwca w Czchowie powstanie z prawdziwego zdarzenia Regionalny Punkt Informacji Turystycznej. Za kilkanaście dni samorząd gminy Czchów przejmie budynek „starego komisariatu”. Mieści się on w ścisłym centrum Czchowa, przy tutejszym Rynku. – Czchów stawia na rozwój turystyki, dlatego chcemy urządzić taki Punkt Informacji Turystycznej, który spełniał będzie wszelkie standardy – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

Przed ponad rokiem policjanci „wyprowadzili” się ze starego komisariatu do obiektu przy szosie Brzesko – Nowy Sącz. Budynek „starej siedziby policji” był własnością samorządu powiatowego. – Przez kilka miesięcy negocjowaliśmy warunki przejęcia budynku. Ostatecznie uzgodniliśmy, że zakupimy go za połowę jego wartości. W sumie będzie to kwota ponad 180 tysięcy złotych, przy czym wartość obiektu wraz z działką to kwota blisko czterysta tysięcy złotych. Samorząd powiatu uznał, że należy się nam taka rekompensata przy zakupie, bo od lat wspieramy policję, partycypowaliśmy w remoncie starego, jak i nowego komisariatu - mówi burmistrz Marek Chudoba. Pod koniec maja „tak” mają powiedzieć radni miejscy. Uchwalenie środków na ten cel powoli władzom gminy na podpisanie kontraktu notarialnego. – Jak dobrze pójdzie to w południe 2 czerwca gmina będzie właścicielem budynku – dodaje gospodarz gminy Czchów.

Remont i wyposażenie punktu w znakomitej mierze zostanie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej, z małych projektów w ramach Lokalnej Grupy Działania Na Śliwkowym Szlaku. Punkt będzie zajmował się promocją nie tylko marki: gmina Czchów, ale wszystkich gmin leżach na śliwkowym szlaku.

[pr]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .