W przyszłym roku obwodnica Mokrzysk
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 27 maja 2014 11:05

drogaskanskaPrace przy budowie obwodnicy północno – zachodniej Brzeska (Mokrzysk) nabrały przyspieszenia. – Cieszy nas to, bo to ogromna szansa na rozwój gminy Brzesko, ale także ułatwienie dla mieszkańców gmin Borzęcin czy Szczurowa. Inwestycja będzie kosztowała około 37 milionów, blisko 32 pochodzi z Unii Europejskiej. To także północy zjazd z autostrady A4. Jak widać, przy jednym ogniu upieczmy kilka pieczeni – mówi pół żartem, pół serio burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Warto dodać, że jest to jedna z ważniejszych inwestycji około autostradowych. Pieniądze na budowę pochodzą w większości z funduszy europejskich. Na razie rozpoczął się I etap inwestycji, który polegał będzie na budowie drogi o długości 4,3 kilometra, która zarazem stanowić będzie obejście Mokrzysk, potem połączy się ona z droga wojewódzką. Droga będzie mieć  4,3 kilometra długości, w jej ciągu znajdzie się, między innymi kilka mostów, wiadukt nad ulicą Królewski Trakt, przejścia dla zwierząt, mury oporowe.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

– Sam węzeł autostradowy nie miałby większego znaczenia, gdyby nie było zjazdów. A ten ma dla nas szczególne znaczenie, bo sąsiadował będzie z należącymi do gminy terenami przeznaczonymi pod inwestycje, leżącymi na granicy Mokrzysk i Bucza – mówił burmistrz.  – Bezpośredni dostęp do tych terenów i łatwość dojazdu do autostrady sprawią, że gruntami zainteresują się inwestorzy. Budowa drogi to dla gminy same korzyści, a jedną z najważniejszych, będzie wyprowadzenie ruchu kołowego z centrum Mokrzysk. Dzięki temu mieszkańcy będą żyć bezpieczniej i bardziej komfortowo. Sporo po budowie drogi obiecuje sobie sołtys Bucza. Liczą na strefę aktywności gospodarczej, na nowe  miejsca pracy dla mieszkańców mojego sołectwa oraz dla gminy.

[mir]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .