Gmina Brzesko: Wszyscy radni na 'Tak'
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 26 czerwca 2014 00:41

W czasie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium za wykonanie budżetu za 2013 rok. Radni dziękowali burmistrzowi za wykonane w mieście i gminie inwestycje oraz za umiejętne pozyskiwanie funduszy europejskich. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię na temat wykonania budżetu za ubiegły rok, z obliczeń wynika, że dochody wykonano na poziomie 98,5 procenta, zaś wydatki w 90 procentach. Pozytywną opinię wydała także komisja rewizyjna, której zadaniem jest, między innymi dbałość o utrzymanie dyscypliny finansowej gminy. -Ubiegłoroczny budżet pozwolił na wykonanie wielu inwestycji, które poprawiły jakość życia mieszkańców naszej gminy, mowa głównie o kanalizacji, z której docelowo będzie mogło korzystać prawie 4 tysiące osób – mówił przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Pasierb.

-Budżet z 2013 roku był najtrudniejszy w ciągu kilku ostatnich lat – mówił burmistrz Grzegorz Wawryka. -Na szczęście udało się go zrealizować, a zadłużenie jest nawet niższe niż pierwotnie zakładaliśmy. Udało się pozyskać spore kwoty z funduszy unijnych na realizację wielu inwestycji, dzięki temu gmina się zmienia i rozwija dla dobra mieszkańców, dla których pracujemy. Dziękuję radnym i współpracownikom z urzędu, bez których realizacja budżetu nie byłaby możliwa.

W ostatnim roku oddano do użytku wartą ponad 33 miliony kanalizację, wybudowano kilka boisk sportowych, warto przypomnieć, że gmina wydaje ponad 45 milionów złotych na utrzymanie szkół i przedszkoli.

[pr]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (2)

Pseudonim : Bolo 26 czerwiec 2014 17:10
To kto wykonał tą kanalizacje miasto czy RPWiK?
Pseudonim : mieszkaniec sterkowca 27 czerwiec 2014 15:58
Śmiac mi się chce jak czytam i słucham niektórych radnych. Niby krytykuja a podnosza służalczo rączke. Zawsze sobie można to czymś wytłumaczyć....ale to bez znaczenia jak ktoś nie ma kręgosłupa.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .