Gmina Dębno: Jednogłośne absolutorium
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 27 czerwca 2014 15:41

Jednogłośnie Rada Gminy Dębno udzieliła absolutorium Grzegorzowi Brachowi za wykonanie budżetu za rok 2013.  – Szczerze Państwu dziękuję za poparcie. – mówił zaraz po głosowaniu wójt Grzegorz Brach. Zanim doszło do głosowania w tej sprawie radni przyjęli, również jednogłośnie, sprawozdanie z realizacji ubiegłorocznego budżetu. Zastrzeżeń do wykonania budżetu nie miała ani regionalna izba obrachunkowa ani Komisja Rewizyjna Rady Gminy Dębno i głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium wójtowi było już tylko formalnością.

Jak wynikało ze sprawozdania budżet po stronie dochodów i wydatków wykonany został w blisko 100 procentach. Z końcem ubiegłego roku budżet gminy miał nadwyżkę wynosząca ponad 2 mln zł, a zadłużenie sięgnęło ponad 7 mln zł czyli wyniosło nieco ponad 20 procent wobec dopuszczalnej ustawowo granicy 60 procent. Grzegorz Brach dziękując radnym za jednogłośną decyzję w sprawie absolutorium podkreślał, że dobra realizacja budżetu to zasługa także Rady Gminy przyjmującej budżet do realizacji. Przypomnijmy, że wśród najważniejszych inwestycji wykonanych w ubiegłym roku znalazły się m.in.: budowa kanalizacji sanitarnej Jastew oraz Dębno - Dębczak wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej , budowa chodników, budowa i modernizacje dróg na terenie całej gminy.

[gp]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .