Sterkowiec: Będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 29 czerwca 2014 21:22

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Sterkowca, w gminie Brzesko. – Zamierzamy wybudować w tej miejscowości boisko ze sztuczną nawierzchnią. Na razie taki obiekt powstał w Buczu, dwa kolejne: w Szczepanowie i Mokrzyskach, powstaną w tym roku. Potem przyjdzie kolej na Sterkowiec i Jasień – deklaruje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Tutejszy samorząd chce, aby docelowo takie obiekty działały we wszystkich sołectwach gminy.

Sołtys Sterkowca Józef Witek od jakiegoś czasu zabiegał o lokalizację boiska ze sztuczną nawierzchnią w Sterkowcu. Podnoszone przez niego argumenty spotkały się ze zrozumieniem władz samorządowych. Zarówno burmistrz, jak i radni Rady Miejskiej, przyznali, że jest taka potrzeba. –Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zostanie przygotowany wniosek o dotację, a w przyszłym roku doczekamy się tego obiektu. Będą z niego korzystali nie tylko uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej, ale także młodzież z sąsiednich miejscowości, z Wokowic czy z Łęk i Bielczy, w gminie Borzęcin – mówi Józef Witek. Burmistrz Wawryka jest przekonany, że podobnie jak w przypadku Mokrzysk, Szczepanowa, a kilka lat wcześniej także Brzeska, pieniądze na ten cel, uda się pozyskać ze środków unijnych lub rządowych. – Mamy doświadczenie w przygotowaniu stosownej dokumentacji. Dodam, że boiska wybudowane w tamtym i w tym roku, zostały sfinansowane z unijnego programu Leader+ - mówi gospodarz Brzeska.

[pr]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (1)

Pseudonim : as 30 czerwiec 2014 14:57
W każdej miejscowości włodarze gminy chcą wybudować boisko jednak są to obiekty II kategorii bez oświetlenia. co z takiego boiska kiedy jesienią bardzo wcześnie robi się ciemno. Będzie stał bezuzyteczny

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .