Porąbka Uszewska: Niedzielna biesiada
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 04 lipca 2014 01:00

Po raz 17 w Porąbce Uszewskiej, w gminie Dębno zostanie zorganizowana Biesiada Agroturystyczna. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale nie zabraknie także niespodzianek. Wyśmienite menu przygotują jak co roku uczestnicy konkursowych zmagań. Oczywiście będzie też program artystyczny i wspólne biesiadowanie. Już dzisiaj zapraszam do Porąbki Uszewskiej. Startujemy w najbliższa niedzielę, 6 lipca o godzinie 15 – mówi wójt Dębna, Grzegorz Brach.

O godzinie 15 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie imprezy oraz konkurs na najlepszą potrawę. Udział w tych zmaganiach zapowiedziało kilkanaście gospodarstw agroturystycznych oraz przedstawiciele kół gospodyń wiejskich. – Mamy wiele niespodzianek dla mieszkańców i turystów, którzy od lat chętnie odwiedzają naszą gminę. O szczegółach nie mogę jednak mówić, zresztą… sam nie znam wszystkich niespodzianek przygotowanych przez organizatorów – mówi wójt Brach. Około godziny 16.30 – 17 zaplanowano podsumowanie konkursu na najlepszą potrawę, ale także liczne występy artystyczne, konkursy, zabawy. Impreza ma charakter promocyjny i doskonale wpisuje się w strategię rozwoju gminy, zarówno gospodarczego jak i turystycznego. – Uczestnicy mają możliwość degustacji wspaniałych potraw, a dla tych którzy je przygotowali to forma wymiany doświadczeń, ale także namiastka rywalizacji. Co roku panie „wygrzebują” jakieś stare przepisy, potrawy wykonane z tej receptury, są naprawdę smaczne i zdrowe – zapewnia wójt Brach. Warto dodać, że Biesiada otrzymała w tym roku wsparcie w ramach programu unijnego Leader+, ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kwartet na Przedgórzu. Biesiada Agroturystyczna odbędzie się na stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej. W poprzednich latach impreza zgromadziła tłumy widzów oraz smakoszy tradycyjnych potraw. – Kilkadziesiąt gospodarstw i kół agroturystycznych przygotowuje barwne, bogate stoiska, na których można znaleźć dziesiątki wspaniałych potraw (zupy, dania obiadowe, ciasta, nalewki itd.). Wszystkie smakołyki biorą udział w Konkursie Potraw a autorzy najsmaczniejszych otrzymują atrakcyjne nagrody ufundowane przez wójta gminy Dębno. Odbywa się również prezentacja gospodarstw agroturystycznych. Nie można też zapominać o strawie dla ducha, w tej kwestii proponowany jest różnorodny program artystyczny. Na dużej estradzie przez całe popołudnie trwają koncerty amatorskich i profesjonalnych artystów. Na zakończenie biesiady odbywa się koncert „gwiazdy wieczoru”, a po nim następuje zabawa taneczna oraz pokaz sztucznych ogni. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Organizatorem tej imprezy jest: Dębińskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Agroturystyczne w Porąbce Uszewskiej – tłumaczy wójt Brach.

[mir]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .