Gnojnik: Jednogłośne skwitowanie wójta
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 03 lipca 2014 00:35

Wszyscy radni Rady Gminy w Gnojniku udzielili wójtowi skwitowania z wykonania budżetu w 2013 roku. – Jestem mile zaskoczony. Państwa decyzja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że podejmowaliśmy słuszne i trafne decyzje. Mówię w liczbie mnogiej, bo jest to zasługa nas wszystkich. Wszystkich radnych, ale także sołtysów, przedstawicieli rad sołeckich, pracowników Urzędu Gminy i podległych mi instytucji, jak również mieszkańców naszej gminy. Za tę owocną współpracę na rzecz naszej lokalnej społeczności, radnym i sołtysom serdecznie dziękuję - mówił do zebranych wójt Sławomir Paterek.

Nim radni zajęli się głosowaniem w sprawie absolutorium, głos zabrał szef Komisji Rewizyjnej Rady Gminy. Odczytano opinie tego gremium. Wynikało z niej, że budżet został wykonany zgodnie z prawem. Podobnego zdania była Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie, która nie wnosiła zastrzeżeń do budżetu 2013 roku. W tej sytuacji radni jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi. Wcześniej Sławomir Paterek, w prezentacji multimedialnej, przedstawił wskaźniki finansowe oraz zaprezentował najważniejsze dokonania gminy w 2013 roku. Lista zrealizowanych inwestycji była naprawdę spora. – Bodaj największą inwestycją była budowa sali gimnastycznej w Lewniowej. Wykonanie tej inwestycji nie byłoby możliwe, gdyby nie dotacja z Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W ubiegłym roku udało się nam pozyskać także kilkaset tysięcy złotych na remonty dróg zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku oraz w latach następnych. Ponadto były remontowane drogi transportu rolnego, budowaliśmy chodniki, ścieżki rowerowe, miejsca wypoczynku, prowadzono prace remontowe w szkołach, trwało przygotowanie dokumentacji technicznej chociażby związanej z budową sieci wodociągowej czy kanalizacyjnej – mówi wójt Paterek. 

[pr]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .