Gmina Borzęcin - Zielona wyspa
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 09 lipca 2014 21:09

PT0 8024We wszystkich gminach powiatu brzeskiego, za wyjątkiem Borzęcina, wójtowie lub burmistrzowie otrzymali jednogłośnie absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Nawet w najbardziej upolitycznionym samorządzie, w Radzie Powiatu Brzeskiego, żaden z radnych nie zagłosował przeciwko skwitowaniu zarządu. W tym przypadku opozycja wstrzymała się bowiem od głosu.

W Brzesku wszyscy radni byli za skwitowaniem pracy Grzegorz Wawryki. Radni miejscy uznali, że plan wydatków i przychodów pokrywał się z potrzebami i aspiracjami mieszkańców miasta i gminy.

Wszyscy radni w Dębnie zagłosowali za absolutorium. Ich zdaniem budżet tej gminy został wykonany zgodnie ze sztuką finansowania samorządu. – Ucieszyła mnie postawa radnych – mówi naszej redakcji wójt Grzegorz Brach. Burmistrz Czchowa tłumaczy, że nie pamięta, które z kolei jest to jednogłośne absolutorium.

– W moim przypadku po raz kolejny wszyscy byli na „tak” – wspomina wójt Marian Zalewski. Opozycja nie miała także wątpliwości, że wójt Sławomir Paterek, budżet wykonał zgodnie z prawem. Łatwego życia z opozycją nie ma wójt Bogusław Kamiński w Iwkowej, ale i tam radni nie mieli zarzutów do wykonania prawidłowo plany wydatków i przychodów.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku Borzęcina. Za skwitowaniem pracy wójta głosowało tylko dwunastu radnych. Radny Krzysztof Gawor głosował przeciw, inny wstrzymali się od głosu. Wysoki poziom zadłużenia, wyprzedaż mienia komunalnego, brak programu naprawczego dla finansów gminy to jego zdaniem wystarczające powody, by dać czerwona kartkę wójtowi Januszowi Kwaśniakowi. - Warto podkreślić, że w skali 8,5 tysięcznej gminy na inwestycje infrastrukturalne tylko do końca 2013 roku wydatkowaliśmy 45 milionów 214 tysięcy złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca stanowi kwotę 5 tysięcy 344 złote – przekonuje na stronie internetowej gminy wójt Kwaśniak. Opozycja mówi, że to tylko jedna strona medalu. – To prawda, szkoda tylko, że Pan wójt nie dodał, że mamy największe zadłużenie spośród wszystkich gmin w powiecie, tak przynajmniej wynika z rankingu miesięcznika Wspólnota Samorządowa, w sumie po… kilka tysięcy złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, o oseska począwszy na stulatkach skończywszy. Tak rządzić potrafiłby każdy. To żadna filozofia. W przyszłości trzeba będzie spłacić, bez odsetek liczonych w milionach złotych – grzmi opozycja.

[mir]


Komentarze (11)

Pseudonim : zielarka 09 lipiec 2014 21:09
Jakie piękne pokrzywy
Pseudonim : adam 10 lipiec 2014 06:54
Ale co za te miliony wybudowano?-kanalizację, wodociąg, szkołę, przedszkole? no proszę napisać bo ja jako mieszkaniec nie mogę się dowiedzieć co wybudowano.
Pseudonim : uriku 10 lipiec 2014 07:07
Jedyna szansa dla wojta z borzecina to powodz... i znów inwestycje które są na dobra sprawę odbudowa.
Pseudonim : a co masz w Brzesku 10 lipiec 2014 07:46
Kompleksiki jakieś wychodzą?
Pseudonim : a co masz w Brzesku 10 lipiec 2014 07:47
To nie pokrzywy, tylko bodajże nawłoć. W Brzesku też tego pełno na gminnych działkach.
Pseudonim : lol 10 lipiec 2014 14:29
no faktycznie, obrazek przekonuje ,że tam zielono. jednak wolałbym widzieć tę zieleń $$
Pseudonim : zielarz 10 lipiec 2014 20:53
Nawłoć czy pokrzywa nevermind. Widać tutaj myśl wodza przewodniego. Miały być wiatraki, nie będzie. Ale to nic. Będzie HERBAPOL BORZĘCIN :)
Pseudonim : szczepan 12 lipiec 2014 20:40
W Borzęcinie miały być wiatraki, a w Jadownikach (na Bocheńcu) wieża widokowa - taka, z której widoczne miały być wiatraki. Wieżę forsował pewien radny o teatralno-gruzińskim zacięciu. I co??? Ano guano. Ciekawe, czy Szam...any wystartuje w tym roku? I czym znów zaczaruje wyborców?
Pseudonim : K. Bogusz 13 lipiec 2014 21:37
Drogi przyjacielu - za bardzo moją osobą się interesujesz... Teczkę prowadzisz (mimo to masz luki i Gruzji o d Czeczenii nie rozróżniasz)? Jeżeli masz inny pomysł na rozwój turystyki z gminie Brzesko - to zaproponuj. Znam wielu innych czarodziejów i swoje zdanie o nich również mam - tak jak i ludzie mają o mnie.
Pseudonim : e 17 lipiec 2014 16:29
Czesiek na burmistrza, brzeski kononowicz.
Pseudonim : krarownu 20 lipiec 2014 08:05
Czesiek się nie angażuje w ogóle w te wybory , opozycja upadła ,Wawryka Grzegorz ma pewną następną kadencje.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .