Lewniowa: Straż z dotacjami
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 14 lipca 2014 23:05

Zapowiada się dobry rok dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewniowej, w gminie Gnojnik. Tutejsi druhowie otrzymali wsparcie finansowe od samorządu województwa małopolskiego, w ramach programu Małopolskie Remizy. To kwota 40 tysięcy złotych. Ponieważ koszt wykonania prac będzie znacznie większy, druga dotacja – także celowa, pochodzi od samorządu gminy Gnojnik. Wójt Sławomir Paterek nie ukrywa, że realizowany od kilku lat program samorządu województwa małopolskiego jest cennym źródłem pozyskania środków przez strażaków. Niedawno, w Tarnowie podpisano umowę pomiędzy gminą Gnojnik, a województwem małopolskim na dofinansowanie modernizacji Domu Strażaka w Lewniowej. Ze strony gminy dokument parafowali wójt Sławomir Paterek oraz prezes OSP Lewniowa Henryk Myszka.

- Od trzech lat projekt „Małopolskie Remizy” już od kilku lat jest realizowany także przez jednostki OSP z naszej gminy. Tym razem środkami z Województwa Małopolskiego w wysokości 40 tys. zł została wsparta inwestycja w Lewniowej, gdzie modernizowane są dwa garaże oraz pomieszczenia socjalne. Aktualnie prowadzone są dalsze roboty tynkarskie, a kilka pomieszczeń zostało już pomalowanych – tłumaczy wójt Sławomir Paterek. Jak podkreśla Henryk Myszka w ramach zadania zrealizowane zostaną m.in. następujące prace remontowo-budowlane: wymiana bram wjazdowych do garaży, remont instalacji elektrycznej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie oraz roboty tynkarskie. Łączny koszt modernizacji strażnicy wyniesie ponad 72 tys. zł. – Za wsparcie i pomoc chcę serdecznie podziękować wójtowi naszej gminy, Sławomirowi Paterkowi – mówi prezes Myszka. Dodajmy, że w roku 2014 roku samorząd województwa w ramach konkursu zadecydował o przeznaczeniu prawie 4 milionów złotych, które trafią w sumie do 131 gmin w całej Małopolsce. Zdaniem radnej wojewódzkiej Józefy Szczurek – Żelazko w kolejnych edycjach konkursu warto na ten cel przeznaczyć znacznie większe środki. – Zapotrzebowanie jest bowiem spore. Moim zdaniem w nowej perspektywie finansowej samorząd powinien wspierać również te działania związane z budową infrastruktury technicznej, która jednocześnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa powodziowego w naszym regionie - mówi radna Józefa Szczurek – Żelazko.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Warto przypomnieć, że konkurs „Małopolskie Remizy” realizowany jest przez samorząd województwa od 2009 roku. Do tej pory wsparcie, w wysokości ponad 21 milionów zł przeznaczono na prace w 605 budynkach użytkowanych przez małopolskich strażaków. W 2014 roku samorząd województwa w ramach konkursu zadecydował o przeznaczeniu prawie 4 milionyzł, które trafią w sumie do 131 gmin w całej Małopolsce. Planowane przez OSP z regionu remonty budynków obejmują m.in.: wymianę instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej, termomodernizację, malowanie wnętrz i elewacji, wymianę dachów i bram garażowych, roboty brukarskie czy też pierwszy etap budowy remizy. Przypomnijmy jeszcze, że przed roikiem, z dotacji skorzystała jednostka z Biesiadek, a dwa lata temu z Uszwi.

[mir]


Komentarze (1)

Pseudonim : sportowiec 16 lipiec 2014 09:40
Wspanale rządzi koalicja w Małopolsce PO i PSL, ogromna ilość śrobków dociera do Gmin.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .