Rodzinna altana w Uszwi
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 19 lipca 2014 01:00

altanauszewZadaszona altana wraz z niezbędną infrastrukturą została właśnie wzniesiona w Uszwi, koło kompleksu boisk sportowych. – Prace dobiegają powoli ku końcowi, tak na dobrą sprawę pozostała tylko drobna kosmetyka i będzie można już korzystać z grilla i miejsca do biesiadowania rodzinnego. To kolejna inwestycja zrealizowana w naszej gminie w oparciu o dotację na tak zwane małe projekty - mówi wójt Sławomir Paterek.

Sama budowa wiaty była możliwa, bo stowarzyszenie które tutaj działa otrzymało grant – dotację w ramach unijnego programu Leadr+. Przygotowano wniosek do Lokalnej Grupy Działania Na Śliwkowym Szlaku. Został on pozytywnie oceniony przez zarząd stowarzyszenia oraz Radę Decyzyjną. To otwarło stowarzyszeniu drogę do podpisania umowy dotacji. – Nie ma miejscowości w naszej gminie, która nie skorzystałaby ze środków w ramach małych projektów. To pokazuje aktywność i mobilność lokalnych społeczności – tłumaczy wójt Paterek. Sama budowa wiaty kosztować będzie około 50 tysięcy złotych, w znakomitej mierze zostanie ona sfinansowana ze środków unijnych. – Chcemy, by było to miejsce spotkań rodzinnych, ale także dla małych grup sportowców, czy młodzieży. Usytuowanie altanki wydaje się być strzałem w dziesiątkę, niedaleko centrum wsi, w na terenie kompleksu sportowego – tłumaczy Stanisław Cebula, sołtys Uszwi.

[pr]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .