Gosprzydowa: Dwa dni świętowania
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 15 sierpnia 2014 12:19

Dożynki, a w najbliższą niedzielę 90.lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej: przez dwa dni będą świętowali mieszkańcy Gosprzydowej, ale także wszyscy goście z gminy i regionu. Bo właśnie to sołectwo organizuje w tym roku święto plonów. – Jutrzejsze dożynki rozpocznie msza święta, po niej część oficjalna, połączona z prezentacją wieńców. Przygotowane przez poszczególne miejscowości wieńce zostaną ocenione przez jury. Oczywiście nie zabraknie nagród. Przygotowaliśmy także ciekawy program artystyczny, liczne konkursy, degustacje. Zapraszam na dożynki wszystkich mieszkańców naszej gminy, nie tylko rolników. Razem podziękujmy za tegoroczne plony, razem bawmy się i świętujmy – zaprasza wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

Natomiast w niedzielę jubileuszu 90.lecia będą świętowali tutejsi druhowie. I w tym przypadku nie zabraknie atrakcji, okolicznościowych odznaczeń. Udział w tym święcie zapowiedzieli strażacy z kilku jednostek OSP. – Dzisiaj trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie gminy bez OSP. Na druhach opiera się system Obrony Cywilnej. Wiele razy strażacy z Gosprzydowej udowodnili, jak bardzo są potrzebni – mówi wójt Paterek Warto dodać, że przy okazji mieszkańcy, jak i goście będą mogli obejrzeć odnowione centrum Gosprzydowej, które prezentuje się naprawdę okazale. Samo zagospodarowanie centrum Gosprzydowej stało się możliwe dzięki dotacjom unijnym. Zasadzono nowe rośliny ozdobne oraz urządzenia małej architektury ogrodowej. Te ostatnie prace zakończyły realizację projektu zagospodarowania przestrzeni publicznej przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Gosprzydowej. - Zadanie finansowane w ramach „małych projektów” realizował Ludowy Klub Sportowy „Tęcza”, wspierany przez Urząd Gminy w Gnojniku. Kwota przyznanego dofinansowania wyniosła blisko 25 tys. zł, a łączny koszt zadania oszacowano na 66 tys. zł. Projekt jest aktualnie rozliczany przez LKS „Tęcza” Gosprzydowa. Inwestycję realizowano w ramach podpisanej umowy o przyznanie pomocy na operację z zakresu  Małych Projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW  na lata 2007-2013.

[pr]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .