Dębno: W niedzielę dożynki gminne
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 15 sierpnia 2014 12:21

W niedzielę, 17 sierpnia 2014 roku odbędą się Dożynki Gminne. W tym roku gospodarzem gminnego święta plonów będzie Wola Dębińska. Kiedy przed kilkunastoma laty zapadła decyzja, że co roku będziemy organizowali dożynki, postanowiliśmy, że za każdym razem będą odbywały się w innej miejscowości. Ten cykl rozpoczął się w Woli Dębińskiej, by po kilkunastu latach znowu tutaj dotarło święto plonów. Nowością będzie w tym roku wystawa. Podczas dożynek będzie można zobaczyć wystawę zwierząt hodowlanych poszczególnych sołectw – mówi naszej redakcji wójt Dębna Grzegorz Brach.

Jego zdaniem plony w tym roku są niezłe, ale pogoda w sposób wyjątkowy nie sprzyja żniwiarzom. Nie zmienia to faktu, że po raz kolejny razem będziemy dziękowali Bogu za plony, podzielimy chleb wypieczony z tegorocznego ziarna, będzie to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji całej lokalnej społeczności. Już dzisiaj zapraszam na uroczystości do Woli Dębińskiej - mówi wójt Brach. Sierpień to miesiąc licznych regionalnych imprez. Ważnymi obchodami jest Święto Plonów, czyli Dożynki – świętowane z okazji zakończenia żniw.Prawdopodobnie Święto Plonów obchodzone było już w XVI lub XVII wieku. Podczas uroczystości dożynkowych jednym z ważniejszych punktów imprezy jest wystawa wieńców dożynkowych. Są to okazałe wieńce, tworzone przez mieszkańców wsi z płodów ziemi – dominującym elementem powinno być tutaj zboże.

[pr]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Program Dożynek

14:30 Polowa Msza Święta Dożynkowa
- Orkiestra Dęta z Łysej Góry
15:30 Oficjalne rozpoczęcie Dożynek
- Przywitanie gości przez Starostów Dożynek
-Obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Porąbcoki”
-Uroczyste przekazanie chleba Wójtowi Gminy Dębno
-Wystąpienia okolicznościowe
KONKURS WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH
17:20- Prezentacje artystyczne w wykonaniu uzdolnionych dzieci i młodzieży z Gminy Dębno
- Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy”
18:45 Ogłoszenie wyników konkursu wieńca dożynkowego oraz rozdanie nagród
19:00 Pokaz grupy STRONG MAN
19:45 Występ zespołu „ONE CHANCE”
20:15 „GWIAZDY PROGRAMU JAKA TO MELODIA” - Aneta Figieloraz Grzegorz Wilkz Zespołem WOLFGANG
21:30 Teatr Dzieci Ognia
21:40 Zabawa taneczna


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .