Brzesko stolicą siatkówki plażowej
SPORT - Aktualności
wtorek, 19 sierpnia 2014 20:17

bosirfinal2014To była nie lada gratka dla miłośników siatkówki plażowej. Brzesko gościło bowiem uczestników Finału Grand Prix w siatkówce plażowej BEACH PARK VOLLEY 2014. W dwudniowych zmaganiach uczestniczyły 34 drużyny, które  wyłonione były w wyniku ekscytujących zmagań w 5 turniejach eliminacyjnych. Uczestnicy podkreślali, że tutejszym kibicom i organizatorom udało się stworzyć wspaniałą atmosferę. Zawody rozgrywano w dwóch grupach, a pary, które posiadały największą ilość punktów rankingowych (zdobytych w dotychczasowych turniejach cyklu Grand Prix) były rozstawione w drabince turniejowej.

I tak w finale męskim, po stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu bracia Adam i Roman Andrysowie pokonali Sylwka Janka i Michała Korycińskiego 2:0 w setach do 19 i 18. Był to rewanż za przegrany mecz miesiąc temu z tą parą w Wielkiej Bitwie Północ-Południe. Wielkie gratulacje dla braci za zwycięstwo w finale Mistrzostw Polski. W meczu o 3 miejsce Michał Płecha i Bartek Oleksy pokonali 2:0 Karola Szczepanika i Kamila Ślusarczyka w setach 21:16 i 21:16. W wielkim finale pań po zaciętym i wyrównanym meczu wygrały Aleksandra Kałużna i Barbara Sroka pokonując Wiolettę Komisarczyk i Martę Szajer 2:0 w setach do 14 i 19. Trzecie miejsce zdobyły Paulina Szczepanik i Edyta Rzenno zwyciężając 2:1 Sandrę Szychowską i Sandrę Ciszczoń w setach 17:21, 21:14 i 15:10. Finał Turnieju Mikstów: 1. Edyta Rzenno/Michał Koryciński vs. Wioletta Komisarczyk/Wojciech Widawski 1:0 (21:19) – (rozgrywano 1 set). W meczu o 3 miejsce para Bartosz Oleksy/Monika Kotniewicz pokonała Paulinę Szczepanik i Karola Szczepanika 1:0 (21:14) Sędziowali: Piotr Filipek, Maria Kieć, Aleksandra Figiel, Anna Krzak oraz Wioleta Franczyk.

Impreza była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, za co partnerzy ze Stowarzyszenia „Park Volley”  dziękowali Urzędowi Miejskiemu, oraz pracownikom BOSiR-u, współorganizatorom finału. Byli pod ogromnym wrażeniem tak wspaniałych warunków pod względem infrastruktury sportowej i wzorowej organizacji zawodów. Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki „Park Volley” z Krakowa reprezentowali: Magdalena Włodarska, Katarzyna Czachor , Maciej Nowak, Maciej Oleksy. Dodajmy, że puchary dla zwycięzców ufundował burmistrz Grzegorz Wawryka, które w jego imieniu wręczyli najlepszym, jego zastępca Jerzy Tyrkiel oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pasierb.  Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali również nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

[pr]


Komentarze (4)

Pseudonim : mario 22 sierpień 2014 17:12
Szkoda tylko ze na widowni było może 10 osób z Brzeska. Albo bylo to słabo naglosnione albo w Brzesku nikogo to nie interesuje.Bylem w sobotę kilka godzin i naprawde zal było patrzeć że tak piękny turniej odbywa się bez publicznosci. Poprostu jest to nauczka ze na takich imprezach powinna byc gastronomia piwo i imprezy towarzyszace bo inaczej nikt nie przyjdzie.
Pseudonim : lol 01 wrzesień 2014 14:30
no cóż, gdzieś w brzesku zginął duch kibicowania siatkarzom. Ale tak jest jak zabraklo druzyny jakiejkolwiek grającej w jakiejkolowiek lidze.
Pseudonim : mazi 18 wrzesień 2014 04:53
Kilkanascie lat temu to nie do pomysleni. Wtedy mielismy siatkowke na dobrym poziomie i kibicow tez nie brakowalo. Pozdrawiam.
Pseudonim : kibic 10 październik 2014 11:53
To były bardzo przyjemne, "klimatyczne" czasy,kiedy stara hala pękała w szwach,pomimo że poza wysokością nie nadawła się do gry w siatkówkę.Ale była gra, kibice i wielkie emocje....

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .