Jurków: Szkoła z bogatym zapleczem
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 08 września 2014 21:16

PT2 5154Około milion złotych zainwestował w ostatnich dwóch latach samorząd gminy Czchów w obiekty Zespołu Szkół w Jurkowie. – W ponad czterdziestu procentach są to środki pozyskane poza budżetem gminy, między innymi ze środków unijnych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Krakowie. Na tym nasze inwestycje się nie kończą. Zaplanowaliśmy na przyszły rok budowę placu zabaw ora siłowni zewnętrznej dla osób starszych. Na ten cel będziemy potrzebowali jeszcze jakieś dwieście – trzysta tysięcy złotych. Ale i na to znajdziemy pieniądze pozabudżetowe – zapowiada burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

Przed kilkoma dniami został odebrany plac wielofunkcyjny oraz zaplecze w postaci dwóch zadaszonych wiat, urządzonych w sposób stylowy, terenu zielonego. Zamontowano nowe ławeczki, teren wzbogacił się o nowe lampy, zasilane kolektorami słonecznymi. Pieniądze na ten cel pozyskano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, za pośrednictwem Lokalnej Grup działania „Na Śliwkowym Szlaku”. Przypomnijmy, że jakiś czas temu gmina zadbała także o odnowienie płyty boiska sportowego – trawiastego. Przy szkole wybudowano parking: zarówno od strony drogi Jurków –Zakliczyn, jak i we wschodniej części kompleksu. W sumie na parkingach znajdzie się miejsce dla ponad stu pojazdów. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim pełne zaplecze dla pracowników szkoły czy rodziców, którzy przywożą dzieci do placówki lub są na wywiadówce.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Oczywiście parking jest na tyle duży, że podczas imprez kulturalnych czy sportowych, dla każdego zmotoryzowanego znajdzie się tutaj miejsce. – Chcemy, by to właśnie tutaj odbywały się imprezy integracyjne, nie tylko szkolne, ale także całej Jurkowskiej społeczności, imprezy sportowe, kulturalne, rodzinne czy rekreacyjne - mówi burmistrz Chudoba. Warto dodać, że w tym roku wykonano także II etap termomodernizacji szkoły (pierwszy zrealizowano rok wcześniej), a wczesną wiosną, przed budynkiem szkoły stanął pomnik patrona, Jana Pawła II – Papieża Polaka. – Prace przy termomodernizacji szkoły kosztowały kilkaset tysięcy złotych. Gra była jednak warta świeczki: po pierwsze – audyt energetyczny wskazuje na to, że oszczędności na energii cieplnej, powinny sięgnąć nawet do 40 procent, po drugie – zmienił się wygląd budynku – podkreśla burmistrz Chudoba.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .