Gmina Dębno inwestuje w oświatę
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 08 września 2014 21:17

Budowa kompleksu boisk w Maszkienicach, zakończenie budowy obiektu dla potrzeb Zespołu Szkół w Sufczynie, budowa miasteczka komunikacyjnego w Dębnie, prace remontowe w innych szkołach – to najlepsze dowody na to, że gmina Dębno sporo inwestuje w oświatę. – Pod tym względem nasze placówki zmieniły się w ostatnich dwunastu latach nie do poznania Nie ma szkoły, w której w tym czasie nie prowadzono prac w mniejszym czy większym zakresie – zapewnia wójt Dębna, Grzegorz Brach.

Tym roku trwa budowa kompleksu boisk w Maszkienicach. Teren został już wyrównany i przygotowany na położenie nawierzchni boisk. Jedno z nich o wymiarach 42 m na 22 m o  nawierzchni poliuretanowej  służyć będzie do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz w tenisa. Drugie będzie miało wymiary 24 m na 13 m i przeznaczone będzie do gry w siatkówkę i badmintona. Nawierzchnie wykonane zostaną z materiałów syntetycznych, bezpiecznych dla użytkowników i odpornych na działania warunków atmosferycznych. Finał prac planowany jest na koniec października. Istnieje zatem szansa, że z boisk uczniowie skorzystają jeszcze w tym roku. - najgorszym razie wiosną 2015. Obiekt uzupełnia infrastrukturę sportowa w tej miejscowości. Przypomnę, że przed kilkoma laty wybudowaliśmy w tej miejscowości salę gimnastyczną - mówi wójt Grzegorz Brach.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Zakończyły się, przebiegające w kilku etapach prace związane z budową obiektu dla potrzeb Zespół Szkół Sufczynie w skład którego wchodzą podstawówka i gimnazjum. – Od wielu lat szkoła borykała się z brakiem pomieszczeń, które wymusza prawo, aby mogły się w placówce obywać zajęcia. Stąd też pomysł rozbudowy szkoły. W ubiegłym roku wybudowano stan surowy zamknięty. Zapisanie środków w tym roku na dokończenie prac, pozwoliło na rozpisanie przetargu. W zasadzie pozostała drobna kosmetyka, w październiku obiekt oddamy do użytku. Budynku jest kilka pomieszczeń przeznaczonych na sale lekcyjne, powstała też duża świetlica i – to co było bolączka od wielu lat szkoły w Sufczynie – nowa szatnia oraz węzeł sanitarny. Wybudowaliśmy także nowe wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych – dodaje wójt Grzegorz Brach, wójt Dębna.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .