Gnojnik: Bokserskie zmagania
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 27 października 2014 00:37

TR2 8783Bokserzy z czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego wzięli udział w dwudniowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które rozegrano w hali sportowej w Gnojniku. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawował wójt gmin Gnojnik – Sławomir Paterek. Organizatorzy podkreślali, że poziom zmagań bokserskich był w tym roku wyjątkowo wyrównany. – Dla mieszkańców naszej gminy to nie tylko doskonała okazja do „podpatrzenia” najlepszych bokserów, ale także jest to świetna promocja naszej gminy w południowej Polsce – oceniał podczas wręczenia medali wójt Paterek.

Do Gnojnika przyjechali zawodnicy z kilkunastu klubów: KKB Rushh Kielce; Fenix Stalowa Wola, MKS II LO Chełm; UKS Gimnasion Boguchwała; MKKS Gwarek Łeczna; Stal Rzeszów; BKS Magix Boxing Brzesko; PTB Taiger Tarnów; Wach Nowa Huta; Golden Team Nowy Sącz; TS Wisła Górnika Wieliczka. W drugim dniu zawodów rozegrano finały w kilku kategoriach kilogramowych i wiekowych. I Tak w kategorii 50 kilogramów Adrian Radlica pokonał Mateusza Dumieca; w kategorii 56 kilogramów Piotr Jedrzejowski pokonał Kacpra Myśliwca, a w kategorii 59 kg triumfował Dawid Okoński (pokonał Mateusza Fafarę. Rozegrano także jeden finał pań. Podopieczna trenerów z Brzeska; Mariola Gazda musiała jednak uznać wyższość Dominiki Sibigi ze Stalowej Woli. Kolejne pary: Arkadiusz Więcław w kategorii kadet (54 kg) pokonał Dawida Kasprzyka; Mariusz Szczurek (60 kg) Kacpra Salaburę; a Marcin Rak (70kg) Pawła Kowalczyka. Paweł Filipiak (75 kg) wygrał z Jarosławem Michalikiem. Sporo emocji wzbudziła rywalizacja seniorów. Walczono w trzech wagach. Damian Dąbek w kategorii 60 kg wygrał walkowerem z Jarosławem Iwanowem. Podopieczny BKS Magix Boxing Brzesko, Piotr Franczyk został poknany przez Kamila Lamczyka. Na punkty: 2 – 1 wygrał w najcięższej walce Krzysztof Twardowski – pokonał Pawła Gołębia.

[mir]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .