Grand Prix w kręglach klasycznych
SPORT - Aktualności
czwartek, 15 stycznia 2015 01:22

Za nami czwarty Turniej Kręglarski, który odbywa się w ramach grand prix Gminy Brzesko. Niedawno rozegrano Noworoczny Turniej Kręglarski . Cały cykl składał się z czterech imprez sportowych na kręgielni BOSiR w Brzesku i były to: III Mistrzostwa Gminy Brzesko (11.10.2014), XV Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w kręglach - Memoriał Czesława Klinika (29.11.2014), XXVIII Turniej Kręglarski im. Władysława Piotrowskiego (13.12.2014) oraz Noworoczny Turniej Kręglarski (10.01.2015).

Dodajmy, że organizatorami Grand Prix byli: BOSiR Brzesko, UM Brzeska, TKKF Sokół Brzesko oraz Zarząd Osiedla OKOCIMSKIE. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. We wszystkich turniejach mogli brać udział miłośnicy gry w kręgle klasyczne zarówno amatorzy jak i zawodnicy aktualnie trenujący tę dyscyplinę sportu. W kategoriach dzieci i młodzieży zawodnicy mieli do oddania 40 rzutów do pełnych (po 10 na torze), natomiast seniorki i seniorzy po 60 rzutów (15 na torze). W każdym turnieju wynik danego zawodnika (suma zbitych kręgli) był przeliczany na punkty w zależności od zajętego miejsca (25 pkt. za 1 miejsce), czyli aby zająć wysokie miejsce w łącznej klasyfikacji należało uczestniczyć w każdym turnieju eliminacyjnym. W ostatnim Noworocznym Turnieju wzięło udział 54 zawodników, na którym nastąpiło podliczenie i ogłoszenie wszystkich wyników w dziewięciu kategoriach wiekowych. Dekoracji najlepszych kręglarzy 2014 roku w imieniu burmistrza oraz dyrektora BOSiR dokonali przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku Krzysztof Ojczyk oraz radny Rady Miejskiej Krzysztof Stępak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w zawodach, zwycięzcom gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację całego cyklu GRAND PRIX. Dodajmy, że w kategorii dzieci klasyfikacja przedstawia się następująco: Gabriel Zastawniak; Bartłomiej Daniec, Karol Korta; w kategorii Młodziczka: Karolina Gurgul, Anna Babral, Martyna Kopacz; w kategorii Młodzik: Tadeusz Łazowski, Jan Łazowski, Bartosz Korta; w kategorii Junior Młodsza: Ewa Jędryka, Iwona Sumara, Natalia Cebula; w kategorii Junior Młodszy: Jakub Tomczyk, Jakub Nosal, Bartosz Pośladek; w kategorii Junior Daniel Szydek, Patryk Paryło, Oskar Simon; w kategorii Seniorka: Katarzyna Pacewicz –Pyrek, Anna Myszkowska, a w kategorii senior: Marcel Kociołek, Krzysztof Zuzia i Marek Serwin.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .