Kolędnicy z Uszwi pojadą do Bukowiny Tatrzańskiej
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 21 stycznia 2015 23:03

Już 6 lutego kolędników z Uszwi będzie można podziwiać na Podhalu. Nie byle jaka to rzecz, bo zespół, który na co dzień działa przy tamtejszej świetlicy wiejskiej, zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych 43. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.

Niedawno, po raz 33 kolędnicy z czterech powiatów Małopolski przybyli do Lipnicy, by w dniach 10 - 11 stycznia 2015 r. prezentować przed szeroką publicznością swoje programy artystyczne i walczyć o statuetki „Lipnickich Gwiazd” w czasie Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 12 dziecięcych, 4 młodzieżowe i 13 dorosłych grup kolędniczych. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami przez bardzo licznie zgromadzoną publiczność. Aktorzy wspaniale odegrali role: Żyda, pasterzy, aniołów, królów, diabła, turonia oraz wiele innych. Do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych 43. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej komisja zakwalifikowała: Grupę Kolędniczą „Zalasowianie” z Zalasowej, Grupę Kolędniczą „Kolędnicy znad Uszwicy” z Uszwi, Grupę Kolędniczą „Nieczajniacy” z Nieczajnej Górnej, Grupę Kolędniczą „Herody” z Biskupic Radłowskich, Grupę Kolędniczą „Draby” z Gwoźdźca, Grupę Kolędniczą „Śmignianie” ze Śmigna. Nagrody finansowe ufundowali: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. Nagrody rzeczowe ufundowali: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Starostwo Powiatowe w Bochni, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Honorowy patronat nad przeglądem objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Ludwik Węgrzyn – Starosta Powiatu Bocheńskiego, Tomasz Gromala – Wójt Gminy Lipnica Murowana. Organizatorami XXXIII Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych o „Lipnicka Gwiazdą” byli: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, zaś współorganizatorami Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła. w Lipnicy Murowanej, Stowarzyszenie Miłośników Aktywności oraz Gmina Lipnica Murowana.

[mir]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .