Gnojnik: Dwa weekendy z szachami
SPORT - Aktualności
wtorek, 03 lutego 2015 06:21

Już 7 lutego zostaną rozegrane Gminne Mistrzostwa Szachowe. Zawody rozpoczną się o godzinie 9. Pół godziny wcześniej zaplanowano zapisy Natomiast 21 i 22 lutego odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szachowy Czarnego Konia i Źrebiątko. Patronat nad obydwoma imprezami sprawują: starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Po raz dziewiętnasty z rzędu w Gnojniku zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15, oddzielnie dla juniorów jak i seniorów.

Podobnie, jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, młodsi będą rywalizowali o statuetkę Źrebięcia, a starsi Czarnego Konia. Oczywiście to symbol zwycięstwa, bo w przypadku juniorów zaplanowano nagrody rzeczowe, a seniorzy powalczą o nagrody pieniężne. – Zapraszam wszystkich miłośników królewskiej gry do Gnojnika. Co roku zjeżdża do nas plejada najlepszych szachistów z kraju i zagranicy. Wierzę, że w tym roku Turniej będzie również silnie obstawiony jak w latach poprzednich. Już 21 i 22 lutego wielkie zmagania szachowe w Gnojniku, a wcześniej zapraszam mieszkańców na Mistrzostwa Gminny, które zostaną rozegrane w Gosprzydowej - mówi wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek. Zmagania XIX Turnieju zaplanowano na weekend 21 – 22 lutego. W sobotę zagrają juniorzy, dzień później seniorzy. Zapisy przyjmowane są w godzinach od 8 do 9.45. Potem komputerowe kojarzenie par. Pierwsze partie rozpoczną się o godzinie 10. Dodajmy, że w turnieju dla juniorów rozegranych zostanie 9 – 11 rund systemem szwajcarskim – kontrolowanym. Czas gry na partię wynosi 30 minut (2 x 15 minut). Dla juniorów oprócz „Źrebiątka” – wykonanego z drewna przez artystę ludowego Czesława Gazdę z Gnojnika, zabezpieczone będą nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych juniorów, juniorek młodszych, młodzików i młodziczek oraz najmłodszego i najlepszego szachisty z gminy Gnojnik. Ponadto specjalne nagrody dla 3 najlepszych juniorów i najlepszego seniora z gminy Gnojnik. Natomiast seniorzy zagrają na dystansie 11- 13 rund.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .