Brzesko. Ja jestem Żyd z „Wesela”
KULTURA - Aktualności
wtorek, 17 marca 2015 01:00

Jest to troszeczkę śmieszna, choć w zasadzie bardzo smutna opowieść, zasłyszana i z melancholijnym humorem napisana przez Romana Brandstaettera. Jej bohaterem jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych, który pewnego dnia, nie przeczuwając co z tego wyniknie, znalazł się wraz z żoną i córką na weselu poety Rydla. No i po kilku miesiącach wynikło. Pan Hirsz, spokojny obywatel i uczciwy kupiec, oraz jego córka Pepa, panienka przyzwoicie wychowana, znaleźli się w literaturze. (...) Taki wstyd, taka obmowa, na cały Kraków, na całą Galicję - za co, dlaczego? I nie dość, że poszkodowany został na kupieckim honorze, jeszcze stracił nazwisko, bo wszyscy zaczęli o nim mówić „Żyd z Wesela” – pisała przed laty polska noblistka, krakowianka Wisława Szymborska.

To ten właśnie spektakl będzie można obejrzeć w Brzesku, na scenie Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego. Spektakl zaplanowano na 18 marca (początek godzina 18). Bilety do nabycia w kasie RCKB w Brzesku, ul. Plac Targowy 10. Na scenie zobaczymy Elwirę Romańczuk, Lidię Marczyk Mariusza Marczyka oraz Jerzego Miedzińskiego. Autorem sztuki jest tarnowianin Roman Brandstaetter.

ja-jestem-żyd-z-wesela1

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .