Brzesko. Dla naszych pań…
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 05 marca 2015 20:55

Przez dziesięć dni trwać będzie w Brzesku cykl imprez z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wielki maraton rozpocznie się już 8 marca, w niedzielę, w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym, a zakończy 18 marca spotkaniem w remizie OSP w Szczepanowie. – Zaplanowaliśmy spotkania we wszystkich sołectwach. Ten cykl rozpocznie się w Brzesku. Oczywiście panie trzeba doceniać przez cały rok, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym dniu uczynić to w sposób szczególny, wynagrodzić im za to, że bywa iż o galanterii wobec dam, czasem po prostu zapominamy – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. To właśnie burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, radni, sołtysi i rady sołeckie zapraszają na tegoroczne obchody Dnia Kobiet.

j- Tradycyjnie już, Jak co roku chcemy uczcić wszystkie Panie w naszej gminie. Podobnie jak w latach poprzednich, Panie będą mogły obejrzeć specjalnie dla nich przygotowany program artystyczny, otrzymają także ciekawe upominki. Wręczymy także statuetki Siłaczki. Trafia one do pań, które maja ogromny wpływ na rozwój naszej lokalnej społeczności do daje burmistrz Wawryka. Już 8 marca, w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym zaplanowano specjalny koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Organizują go Burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka oraz Miejski Ośrodek Kultury. – Wiem, że wiele osób uważa, że Dzień Kobiet to święto rodem z czasów Polski Ludowej. Nie widzę nic zdrożnego w tym, by dobry pomysł, docenienia pań, nie miałby być kultywowany, bo ma niewłaściwe korzenie historyczne – mówi pół żartem, pół serio burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Uroczyste spotkanie rozpocznie się o godzinie 18., w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego. – Podczas koncertu zaprezentuje się męska grupa taneczna pod ‘dowództwem” Piotra Hołysta oraz młodzi artyści, którzy na co dzień związani są z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, nie zabraknie życzeń oraz czegoś słodkiego. W kolejnych dniach odbywać się będą uroczystości w innych miejscowościach: marca  godz. 17:00  – GOSiR Mokrzyska; marca  godz. 18:00  – Dom Ludowy w  Jadownikach; 12 marca  godz. 18:00  – Remiza OSP w Wokowicach; 13 marca  godz. 18:00  – Dom Ludowy w   Porębie  Spytkowskiej; 14 marca  godz. 17:00  – Remiza OSP w Jasieniu; 15 marca  godz. 17:00  – Dom Ludowy w Okocimiu; 16 marca  godz. 18:00  – Dom  Ludowy w  Sterkowcu; 17 marca  godz. 17:00  – PSP w Buczu oraz 18 marca  godz. 18:00  – Remiza OSP w  Szczepanowie.

(mir)

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .