Brzesko. Spotkanie Timem Guenardem
KULTURA - Aktualności
sobota, 07 marca 2015 21:34

Już w najbliższy poniedziałek, 9 marca, o godzinie 17. rozpocznie się spotkanie z Timem Guenardem. To jeden z najwybitniejszych francuskich pisarzy młodego pokolenia. Jest autorem książki, której bez wątpienia należy się status: bestseller zatytułowanej „Silniejszy od nienawiści”. Spotkanie zaplanowano w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Organizatorem spotkania jest burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

Dodajmy, że wspomniana wyżej książka we Francji należy do kanonu lektur obowiązkowych). Jest to książka biograficzna opisująca pokiereszowane, traumatyczne dzieciństwo. Jednak najcenniejszym przesłaniem jest przemiana, jaka zaszła w tym człowieku. Tim w wieku trzech lat był porzucony przez matkę, która przywiązała go do słupa i odeszła. Potem katowany przez ojca, 3 lata spędził unieruchomiony w szpitalu. Nikt przez ten czas go nie odwiedził, był zupełnie sam. Od 13 roku życia był bezdomnym dzieckiem na ulicach Paryża. Potem został mistrzem Francji i wicemistrzem świata w boksie – w tej dyscyplinie znalazł ujście dla swych destrukcyjnych uczuć. Sukcesy w sportach walki podniosły jego pozycję w grupach przestępczych – Tim był szefem gangu. Swój największy sukces odniósł  jednak poza ringiem, zwyciężył długoletnią walkę z samym sobą oraz bolesną przeszłością.  Obecnie historia i charyzma Tima Guénard wspiera działania psychoprofilaktyczne, adaptacyjne, resocjalizacyjne itp.. Tim od wielu lat jeździ po świecie i głosi świadectwo swojego życia. Spotyka się z młodzieżą, więźniami, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym itd.. Głoszone przez niego świadectwo prowokuje do refleksji nad samym sobą i zaszczepia ambicję. Ukierunkowuje do wyboru wyższych wartości i celów życiowych, a w rezultacie motywuje do wewnętrznej przemiany. Celem spotkania jest wlanie nadziei, wiary i miłości do serc i umysłów ludzi zagubionych bądź poszukujących własnej tożsamości, a poprzez to przerwanie schematu powtarzalności destrukcyjnych zachowań. Zerwanie z determinizmem psychologicznym i utorowanie drogi do wolności osobistej. Świadectwo jest oddziaływaniem poprzez przykład, łączy inspirację słowa oraz mądrość płynącą z doświadczeń, dlatego ma tak ogromną moc oddziaływania na słuchaczy.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .