Brzesko. Kulturalny kwiecień w Miejskim Ośrodku Kultury
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 30 marca 2015 01:00

Bogatą ofertę wydarzeń  kulturalnych przygotował Miejski Ośrodek Kultury na kwiecień. – Chcemy, by każdy znalazł coś interesującego dla siebie – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Już w najbliższą niedzielę, 29 marca (godzina 17), zaplanowano spektakl muzyczny „Księżniczka Czardasza”.  Zostanie on wystawiony w Domu Ludowym w Jadownikach. Spektakl  został przygotowany przez grupę wokalno – muzyczną, które działa przy Miejskim Ośrodku Kultury. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w kasie MOK przy ulicy Plac Targowy 10.

Po świętach, 9 kwietnia, zaplanowano wernisaż wystawy malarskiej Józefa Mularczyka (malarstwo – pejzaż polski. Wystawa zostanie otwarta o godzinie 18, w holu regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Obrazy będzie można podziwiać do 19 maja.  Natomiast 12 kwietnia odbędzie się Wieczór Liryki Wokalnej. To program pieśni różnych epok, a także muzyki filmowej i musicalowej. Na scenie brzeskiego RCKB zaprezentują się sopranistka – Monika Kucińska oraz uczniowie Klasy Śpiewu Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku  Joanna Kwinta – fortepian oraz Piotr Szyc – gitara. 15 kwietnia MOK organizuje zaś wyjazd do teatru. W krakowskim teatrze Stu będzie można obejrzeć sztukę pt. „Firma dziękuję” w reżyserii Marka Gierszała (więcej informacji w sekretarce Miejskiego Ośrodka Kultury). Na 25 marca 2015 roku zaplanowano eliminacje powiatowe w ramach jubileuszowej 60. już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku liderem – współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych i obejmuje cztery odrębne Turnieje: Turniej Recytatorski; Turniej Poezji Śpiewanej; Turniej Teatrów Jednego Aktora oraz Wywiedzione ze słowa. - Zapraszam do udziału w konkursie, przygotowaliśmy cenne nagrody, a laureaci będą reprezentowali nasz region na konkursie wojewódzkim – zachęca Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Ciekawie zapowiada się także wieczór w Piwnicy Brzeskiej,  16 kwietnia. Tym razem Jerzy Skarzyński, dziennikarz muzyczny Radia Kraków zaprosi nas na koncert: Hungarian Rhapsody  Queen Live In Budapest 1986.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .