Szczurowa. Ruszyły zapisy do majowego konkursu
KULTURA - Aktualności
wtorek, 07 kwietnia 2015 15:46

Już po raz 33 odbędzie się Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK. Od lat gospodarzem tego wyjątkowego święta folkloru jest gmina Szczurowa. I trudno się dziwić, wszak tutaj zwyczaje i tradycje ludowe, są kultywowane jak nigdzie indziej w regionie tarnowskim. – MY z kultury, folklory i tradycji zrobiliśmy atut gminy, to element nie tylko rozwoju Szczurowej i okolicy, ale także element wykorzystywany we wszelkiego rodzaju kampaniach promocyjnych. Moim zdaniem sposób bardzo skuteczny – ocenia Marian Zalewski, wójt gminy Szczurowa.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie przystępuje do organizacji 33. edycji  Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK, który został zaplanowany w dniach 22 – 24 maja 2015 roku w Szczurowe. - Do udziału w Przeglądzie serdecznie zapraszamy działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego młodzieżowe i dorosłe zespoły regionalne, kapele ludowe, instrumentalistów ludowych, grupy śpiewacze, śpiewaków ludowych oraz mistrzów muzyków i ich uczniów. W Przeglądzie, który ma charakter konkursu zgłoszeni uczestnicy mogą prezentować na scenie wyłącznie folklor wymienionych regionów (w formie autentycznej jak również opracowanej artystycznie). Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie do dnia 30 kwietnia 2015 r. na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Rynek 16, 33-100 Tarnów z dopiskiem KRAKOWSKI WIANEK, faksem (14) 626 07 61, na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. dokładnie i czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń. Regulamin i karty zgłoszeń można również pobrać na stronie internetowej: www.mcksokol.pl. Dodatkowych informacji udziela Beata Rompała – koordynator projektu w Biurze Organizacyjnym w Tarnowie, Rynek 16, tel. (14) 626 07 61.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .