Kręgle. Sukcesy na Mistrzostwach Polski
SPORT - Aktualności
czwartek, 09 kwietnia 2015 23:03

sukcesach brzeskich kręglarzy pisaliśmy już wiele razy. Tym razem, z Mistrzostw Polski, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, juniorzy występujący na co dzień w barwach Brzeskiego Ośrodka Sportu  Rekreacji, wrócili z tarczą. – Reprezentanci naszego miasta wywalczyli kilka bardzo dobrych miejsc. To wielki sukces, warto bowiem podkreślić, że konkurencja była naprawdę spora – podkreśla Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kilka dni temu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglach klasycznych. Jak podkreślają w klubie: zawodnicy BOSiR Brzesko po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach tej rangi, gdyż od niedawna BOSiR Brzesko posiada licencję Polskiego Związku Kręglarskiego na udział zawodników w zawodach mistrzowskich. - Nasze barwy reprezentowało troje zawodników: Natalia Cebula, Igor Szydłowski oraz Łukasz Łazowski. Był to wspólny wyjazd z drużyną TKKF Sokół Brzesko, który należy uznać za bardzo udany. Nasz wychowanek Igor Szydłowski w sprincie (pojedynek 1×1 do wygrania 2 torów) zdobył brązowy medal. Pierwszy medal w historii kręglarskiej BOSiR Brzesko ogromnie cieszy. Należy zaznaczyć, że Igora od finału i możliwości wywalczenia  tytułu Mistrza Polski dzielił zaledwie 1 zbity kręgiel więcej przez rywala. W rywalizacji indywidualnej Igor Szydłowski zajął bardzo dobre 5 miejsce, Łukasz Łazowski uplasował się na 28 miejscu, a Natalia Cebula zajęła 33 miejsce. Nasi zawodnicy rywalizowali również w konkurencji Tandemów Mieszanych, w której zajęli doskonałe 4 miejsce. W konkurencji PAR nasi zawodnicy Łukasz i Igor uplasowali się na dobrym ósmym miejscu. Wspólny wyjazd drużyny BOSiR Brzesko oraz TKKF Sokół pozwolił na skompletowanie składu 4 osobowego i możliwości udziału w konkurencji drużynowej, w której zajęliśmy 6 miejsce – dodają opiekunowie. Zdaniem Marka Dadeja sukcesy młodych zawodników pokazują, że decyzja o dofinansowaniu sekcji była strzałem w dziesiątkę.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .