Brzesko. Koncert życzeń z Wiednia
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 00:09

Koncert życzeń z Wiednia to hasło przewodnie koncertu, który 24 kwietnia odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. – Na to spotkanie zapraszam nie tylko mieszkańców miasta, ale także całego powiatu. To nie lada gratka dla miłośników muzyki klasycznej, ale w nieco lżejszym jej wydaniu. Koncert rozpocznie się o godzinie 19, w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, ul. Plac Targowy 10. Serdecznie zapraszam, spotkajmy się 24 kwietnia na koncercie – zachęca Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.    


Podczas koncertu usłyszymy utwory w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Salonowej. Gościnnie wystąpią  sopranistka Anna Leśniewska oraz Andrzej Lenart (baryton). Jest to zespół wybitnych muzyków: solistów orkiestr kameralnych i Filharmonii Krakowskiej specjalizujący się w wykonaniach muzyki salonowej XIX i pierwszej połowy XX w. (walce, polki, marsze, czardasze i miniatury muzyki poważnej). Orkiestra  koncertowała w różnych miejscach Polski, godne polecenia są tak zwane „Poranki Wiedeńskie".  Zespół wielokrotnie występował w programach telewizyjnych i radiowych. Ma także w swoim dorobku nagrania studyjne. Uświetnił swoją muzyką różne uroczystości, kongresy oraz ekskluzywne bale. W bogatym repertuarze znajdziemy:  walce Johanna Straussa (Nad pięknym modrym Dunajem czy Wino, kobieta i śpiew" z operetki „Zemsta nietoperza”; ale także walce innych kompozytorów m.in. Franza Lehara; polki Johanna Straussa, Czardasze.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .