Czchów. Gmina z kalendarzem imprez
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 21:20

Znamy kalendarz imprez organizowanych w tym roku na terenie Czchowa i całej gminy. Trzeba przyznać, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści na nudę narzekać nie powinno. - Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, organizowanych na terenie naszej gminy. Planując tegoroczne imprezy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby oferta trafiła do szerokiego grona odbiorców. Zabawy, konkursy z nagrodami, rywalizacja sportowa, strefa wypoczynku, gry terenowe, występy wokalno-muzyczne, to zaledwie kilka spośród wielu atrakcji specjalnie przygotowanych dla Państwa.  Zachęcamy wszystkich do skorzystania z proponowanej oferty, w której zapewnimy świetną zabawę i aktywny wypoczynek – podkreśla Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Oto najważniejsze wydarzenia 2015 roku


02.05.2015  XVIII Bieg Floriański
Doroczne wydarzenie, organizowane z myślą o sportowej rywalizacji wśród młodych ludzi. Program przewiduje zawody przełajowe, dla 8 kategorii wiekowych. Miejsce: Kąpielisko „Chorwacja” w Jurkowie. Organizator: Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie, OSP Jurków, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.


03.05.2015  Uroczystość patriotyczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Uroczystość patriotyczna, organizowana dla mieszkańców gminy Czchów oraz przyjezdnych gości. Atrakcyjny program, upamiętniający dzieje historii. Miejsce: Kino Baszta w Czchowie. Organizator: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.


11-15.05.2015 Cała Polska Czyta Dzieciom
Akcja promująca czytanie książek wśród dzieci i dorosłych, organizowana przez Zespół Szkół  w Domosławicach. Miejsce: ZS Domosławice. Organizator: Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach.

14.05.2015  III Powiatowy Konkurs Historyczny „Kazimierz Wielki i jego czasy”
Konkurs skierowany dla dzieci i młodzieży, dotyczący wiedzy o królu Kazimierzu Wielkim,  mający na celu wzbudzać zainteresowanie przeszłością, kształtowaniem postawy patriotycznej i obywatelskiej. Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

15.05.2015 Recital A. Hammura
Wyjątkowe wydarzenie kulturalne dla miłośników dobrego gatunku muzyki poważnej. Miejsce: Kąśna Dolna. Organizator: Szkoła Muzyczna w Domosławicach

22.05.2015  Audycja klas fortepianu
Przegląd wyjątkowych talentów uczniów Szkoły Muzycznej z Domosławic. Miejsce: Kino Baszta w Czchowie. Organizator: Szkoła Muzyczna w Domosławicach

28 i 30.05.2015 Jubileusz 800-lecia miejscowości Jurków
Organizacja obchodów 800 lat miejscowości, poprzez przygotowanie wydarzenia kulturalnego. Miejsce: ZS Jurków. Organizator: Burmistrz Czchowa, Społeczny Komitet Obchodów 800-lecia Jurkowa, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie

31.05.2015  Dzień Sportu
Impreza integracyjna, w której nie zabraknie rywalizacji sportowej, nagród, oraz wielu atrakcji towarzyszących. Miejsce: Boisko Sportowe w Domosławicach. Organizator: ENTUZJAŚCI UŚMIECHU Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Domosławicach.

01.06.2015  Święto Sportu
Idealna okazja spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, podczas odbywających się zmagań sportowych wśród dzieci i młodzieży. Miejsce: ZS Domosławice. Organizator: Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach.

04.06.2015  III Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
Rywalizacja sportowa osób niepełnosprawnych. To wyjątkowa okazja, aby móc dopingować uczestników w pokonywaniu własnych trudności i osiąganiu zamierzonych celów. Miejsce: Hala Sportowa w Czchowie. Organizator: Stowarzyszenie Dobroczynne ISKIERKA NADZIEI w Czchowie.

14.06.2015 IX Parafialny Festyn Serca w Tymowej
Impreza dla całych rodzin. Program przewiduje: zabawy, konkursy, występy wokalno-muzyczne. A cały dochód przekazywany jest na cele charytatywne. Miejsce: plac przy kościele w Tymowej. Organizator: Parafia Tymowa

14.06. 2015 Dzień Rodziny „Majówka z rodzinką”
Bogaty program artystyczno-rozrywkowy skierowany dla dzieci i dorosłych. Miejsce: ZS Złota. Organizator: Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej

18 i 20.06.2015  Jubileusz 800-lecia miejscowości Tworkowa
Organizacja obchodów 800 lat miejscowości, poprzez przygotowanie wydarzenia kulturalnego. Miejsce: ZS Tworkowa. Organizator: Burmistrz Czchowa, Społeczny Komitet Obchodów 800-lecia Tworkowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie


20.06.2015  Piknik Rodzinny
Rozrywka dla dzieci i rodziców, której głównym celem, poprzez zabawę jest zaciśnięcie więzów rodzinnych. Miejsce: PSP Czchów. Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie.
www.pgczchow.pl


22.06.2015 Orkiestra szkolna, chór szkolny, wykonanie Suity G. Majki; występ orkiestry z Niemiec
Bardzo interesujące wydarzenie kulturalne, przyciągające profesjonalnym występem muzycznym. Miejsce: Lusławice Organizator: Szkoła Muzyczna w Domosławicach
25  i 27.06.2015 r. Jubileusz 800-lecia miejscowości Tymowa
Organizacja obchodów 800 lat miejscowości, poprzez przygotowanie wydarzenia kulturalnego. Miejsce: ZS Tymowa. Organizator: Burmistrz Czchowa, Społeczny Komitet Obchodów 800-lecia Tymowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie


3-5.07.2015 XVI Baszta Jazz Festival
Baszta Jazz Festival, to wyjątkowe wydarzenie muzyczne na południu Polski, które pokochało setki miłośników jazzu. Jest przedsięwzięciem o randze międzynarodowej, i to nie tylko ze względu na artystów zagranicznych, których gościmy w Czchowie, ale również na publiczność przyjeżdżającą  prawie z wszystkich zakątków świata. Miejsce: Czchów. Organizator: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.

25-26.07.2015 Dni Czchowa
Impreza kulturalno-rozrywkowa o charakterze masowym, gwarantująca atrakcyjny program artystyczny, dobrą zabawę oraz niezapomniane chwile. Miejsce: Rynek w Czchowie. Organizator: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.


8-9.08.2015 IV Festiwal Uśmiechu
Wydarzenie rozrywkowe, którego celem jest integracja społeczności lokalnej, poprzez gry i zabawy, wywołując przy tym uśmiech na twarzy każdego uczestnika. Miejsce: Boisko   w  Organizator: ENTUZJAŚCI UŚMIECHU Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Domosławicach.


20-21.08.2015 IV Rajd Tischnerowski
Wydarzenie, podczas którego uczniowie wielu szkół w ciekawy sposób spędzają czas wraz z opiekunami, poznając historię i zabytki kultury. Miejsce: okolice Wojnicza. Organizator: ENTUZJAŚCI UŚMIECHU Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Domosławicach.


30.08.2015  Dożynki Gminne
Festyn Kultury Ludowej. To wydarzenie, którego głównym założeniem jest upowszechnianie i kultywowanie ludowej tradycji, poprzez obrzędy dożynkowe i wykonywanie wieńców. Miejsce: Piaski-Drużków. Organizator: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .