Mistrzowskie zmagania na kręgielni
SPORT - Aktualności
środa, 15 kwietnia 2015 18:25

Przez trzy dni na Kręgielni BOSiR w Brzesku mieliśmy przyjemność gościć najlepszych kręglarzy naszego kraju wśród osób niewidomych i słabowidzących. W tych dniach odbyły się XVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w kręglach klasycznych pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki oraz Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy. Dodajmy, że organizatorem mistrzostw byli: Polski Związek Kręglarski z przedstawicielką Panią Czesławą Konieczną  (v-ce prezes), Tarnowskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Pogórze" z przedstawicielem Panem Kazimierzem Curyło (prezes) oraz BOSiR Brzesko.

- Do naszej kręgielni przyjechało 57 najlepszych zawodników i zawodniczek z całej Polski, m.in.: z Suwałk, Bydgoszczy, Włocławka, Gdańska, Opola, Chorzowa, Bielska Białej, Przemyśla, Lublina, Warszawy, Iławy, Olsztyna czy pobliskiego Tarnowa. Rywalizacja sportowa toczyła się z podziałem na trzy kategorie: B1 (całkowicie niewidomi), B2 i B3 (osoby słabowidzące). Zawodnicy mieli do wykonania 120 rzutów do pełnych (po 30 na torze). W czwartek i piątek toczyły się rozgrywki eliminacyjne, z których najlepsi awansowali do rundy finałowej, którą rozegraliśmy w sobotę - mówi Marek Dadej, dyrektor BOSiR. O zwycięstwie decydowała suma punktów z eliminacji i rundy finałowej. Mistrzostwa te dawały możliwość awansu do kadry narodowej i wyjazdu na zbliżające się Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się na Słowacji. Po zakończeniu zawodów została ogłoszona kadra, którą prowadzi trener Bożena Polak (sędzia główny Mistrzostw Polski). Z tego powodu również jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ PZK wybrał naszą kręgielnię na przygotowanie kadry narodowej do MŚ i przez kolejne 2 dni (12-13 kwietnia) odbyło się zgrupowanie najlepszych kręglarzy w Polsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników, zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na MŚ. Dziękujemy organizatorom za wybranie naszego obiektu i miasta na organizację tak prestiżowych zawodów.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .