Traktorzysta z 3 promilami
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 15 kwietnia 2015 18:27

Znowu pijani kierowcy „panoszą” się po drogach powiatu brzeskiego. Podczas ostatniego weekendu cztery takie przypadki odnotowali miejscowi stróże prawa. Zapowiadają częstsze kontrole. Był też rekord. W tej niechlubnej statystyce wygrał  traktorzysta, którego na terenie gminy Szczurowa zatrzymali w piątek funkcjonariusze miejscowego Posterunku Policji. Stwierdzono u niego blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei w sobotę w Borzęcinie mundurowi zatrzymali rowerzystę, który „wydmuchał” 1,8 promila. Zapłaci 500 złotych mandatu (jest nowy taryfikator kar).

Dodajmy, że dwukrotnie nietrzeźwi kierujący byli sprawcami zdarzeń drogowych; do obu doszło w sobotę w godzinach wieczornych. W Iwkowej nietrzeźwy kierujący samochodem marki Mazda wjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie. Badanie trzeźwości wykazało u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do analogicznego zdarzenia doszło w Porębie Spytkowskiej, gdzie kierujący Daewoo wjechał w ogrodzenie posesji, wcześniej pokonując przydrożny rów. Od kierującego pobrana została krew, w celu zweryfikowania obecności alkoholu – czytamy w komunikacie brzeskiej drogówki. Policja zamierza ukrócić ten proceder i zapowiada wzmożone kontrole trzeźwości użytkowników dróg, aby eliminować z ruchu jak największą liczbę jeżdżących na „podwójnym gazie”.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .