Czchów. Talenty Małopolski 2015
KULTURA - Aktualności
wtorek, 28 kwietnia 2015 01:00

30 kwietnia 2015 r. w hali sportowej przy ul. Sądeckiej 187 odbędą się powiatowe eliminacje do XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015”. Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 21 lat. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły dla dwóch form: muzycznych i tanecznych. Termin zgłoszenia upływa 24 kwietnia 2015 r. (decyduje data wpływu). Wypełnioną kartę zgłoszenia proszę wysłać drogą e-mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Brzesku; Wydział Rozwoju Powiatu, Inwestycji i Promocji; ul. Głowackiego 51; 32-800 Brzesko.

Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, natomiast opiekę merytoryczną sprawuje Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie.Status współorganizatora posiadają Starostwa Powiatowe Brzesku oraz Ośrodki Kultury i Stowarzyszenia Województwa Małopolskiego. „Piwnica pod Baranami” w Krakowie to patron honorowy. Festiwal ma na celu propagowanie muzyki i tańca jako form artystycznego wyrazu dzieci i młodzieży, wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi, wyłonienie w drodze konkursu „Talentów Małopolski” - najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych, wymianę doświadczeń kulturalnych między uczestnikami, instruktorami, sędziami z różnych regionów Małopolski. Uczestnikami mogą być młodzi ludzie z województwa małopolskiego (dzieci i młodzież w wieku od 7 do 21 lat), prezentujący różne formy muzycznego i tanecznego wyrazu. W Festiwalu mogą wziąć udział zarówno reprezentanci szkół, domów kultury, świetlic, klubów, placówek kulturalno-oświatowych, jak i uczestnicy niezrzeszeni. Kategorie: soliści od 7 do 9 lat, od 10 do 15 lat, od 16 do 21 lat; duety: od 7 do 9 lat, od 10 do 15 lat, od 16 do 21 lat (o przydziale do kategorii wiekowej decyduje wiek starszego uczestnika); zespoły: od 7 do 9 lat, od 10 do 15 lat i od 16 do 21 lat ( Jeżeli 25% uczestników nie spełnia wymogów danej kategorii wiekowej – zespół  kwalifikuje się do kategorii starszej). Festiwal ma formułę konkursu. Adresowany jest do dzieci i młodzieży. Wyłonienie laureatów „Talentów Małopolski” odbywa się drogą dwuetapową: etap pierwszy: eliminacje powiatowe, etap drugi: finał wojewódzki w Dobczycach.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .