Brzesko. Niedzielne zmagania wokalne
KULTURA - Aktualności
czwartek, 07 maja 2015 22:04

Przed nami II Ogólnopolski Konkurs Wokalny dla dzieci i młodzieży im. Z. Noskowskiego w Brzesku. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży do 18 lat kształcących się w śpiewie klasycznym bez ograniczeń instytucjonalnych. Konkurs składa się z I etapu i finału. Cele konkursu: propagowanie prawidłowej emisji i higieny głosu wśród dzieci i młodzieży. Popularyzacja klasycznej muzyki wokalnej. Zmagania zaplanowano na 10 maja 2015, najbliższa niedziela, godz. 9.00, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, Plac Targowy 10. Organizatorami konkursu są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Człowiek Człowiekowi” - Szkoła Wokalna w Zabierzowie, Urząd Miejski w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Partner: Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku. Patronat honorowy przyjął Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

Konkurs odbędzie się w kilku kategoriach wiekowych; bez dolnej granicy wieku do 12 lat; od 13 lat do 15 oraz od 16 lat do 18 lat. I tak uczestnicy I kategorii: mają do wykonania jeden dowolny utwór z akompaniamentem dostosowany do wieku i umiejętności wykonawcy lub pieśń Z. Noskowskiego. Dozwolona piosenka dziecięca, musicalowa lub ludowa pod warunkiem, że będzie wykonana techniką klasyczną. II kategoria: jeden dowolny utwór z akompaniamentem dostosowany do wieku i umiejętności wykonawcy lub pieśń Z. Noskowskiego. Dozwolona piosenka dziecięca, musicalowa lub ludowa pod warunkiem, że będzie wykonana techniką klasyczną. III kategoria: dwa dowolne utwory o kontrastowym charakterze z akompaniamentem dostosowane do wieku i umiejętności wykonawcy lub jeden dowolny utwór i pieśń Z. Noskowskiego. Wyklucza się śpiew z akompaniamentem nagranym na CD itp. (podkładem) i mikrofonem. Po uzyskaniu minimum 20 punktów uczestnicy przechodzą do finału. Uczestnicy I i II kategorii wykonują utwór dowolny, natomiast III kategoria: aria z dowolnej epoki dostosowana do gatunku głosu, wieku i umiejętności wykonawcy. Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni Z. Noskowskiego w każdej grupie wiekowej. Uczestnicy, którzy chcą brać udział w tej konkurencji prezentują pieśń Z. Noskowskiego w pierwszym etapie zamiast utworu dowolnego. Spośród finalistów wybierani są laureaci oraz osoby wyróżnione według uznania jury. Najmłodszy uczestnik otrzymuje nagrodę rzeczową niezależnie od poziomu umiejętności. Koncert laureatów i rozdanie nagród odbędzie się 10 maja 2015 r. o godz. 18:00 w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku, Plac Targowy 10.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .