Złoto i srebro dla Wojtka Wojdaka
SPORT - Aktualności
wtorek, 02 czerwca 2015 22:55

Dwa złote i jeden srebrny medal to „urobek” Wojtka Wojdaka, w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbywały się we  we Floating Arenie w Szczecinie. Wychowanek Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, obecnie zawodnik Unii Oświęcim, wywalczył także prawo udziału w tegorocznych mistrzostwach świata w Kazaniu. – Gratuluję naszemu wychowankowi, mam nadzieję, że jeszcze wiele razy usłyszymy o jego sukcesach. Oczywiście liczymy na jego start w Olimpiadzie oraz medale przywieziony z Igrzysk. Wierzę w to, bo znam Wojtka, znam jego pracowitość i – co podkreślają zarówno trenerzy z Oświęcimia, jak i nasz specjalista, trener Kacer, że pływak ma wielki talent – podkreśla Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mistrzostwa Polski rozpoczął od złotego medalu na 1500 m stylem dowolnym z wynikiem 15.05.34 pokonując szczecińskich pływaków z MKP Mateusza Sawrymowicza i Krzysztofa Pielowskiego.

Warto dodać, że Sawrymowicz to mistrz świata na tym dystansie z 2007 r. Na czterysta metrów zdobył srebrny medal (3:50.64) stylem dowolnym, ulegając niewiele Filipowi Zaborowskiemu (3:50.43). Brązowy krążek trafił do Michała Szuby (3:50.87). W tym wyścigu wszyscy pływacy, którzy stanęli na podium popłynęli szybciej niż minimum na Mistrzostwa Świata. Natomiast w ostatnim dniu mistrzostw Polski w Szczecinie Wojtek Wojdak   zdobył złoty medal na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Jego rezultat jest trzecim czasem w historii polskiego pływania, oraz rekordem kraju w kategorii under 19. Wojdak popłynął w finale szybciej od minimum na mistrzostwa świata w Kazaniu. To jego trzeci medal i trzecie minimum na krajowym czempionacie Przypomnijmy, że pierwsze medale mistrzostw Polski zdobył w wieku 12 lat (dwa złote i brązowy). Jego kariera rozwijała się wzorowo od początku, najpierw w Brzesku, gdzie duże wsparcie otrzymywał od Urzędu Miejskiego, teraz w Oświęcimiu, dochodząc do tak wspaniałych wyników. Dla 19-letniego pływaka miniony rok był bardzo udany, co pokazały zarówno letnie mistrzostwa Polski na długim basenie, jak i zimowe na krótkim, w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obserwatorzy jego talentu zgodnie podkreślają, że był to rok narodzin nowej sportowej gwiazdy, która wkrótce zacznie świecić pełnym blaskiem. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(mir)


Komentarze (1)

Pseudonim : kibicka 03 czerwiec 2015 10:19
Brawo Wojtek!!!

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .