Reklama
Brzesko. Wystawa prac Zbigniewa Ważydrąga
KULTURA - Aktualności
niedziela, 05 lipca 2015 22:36

To bez wątpienia jeden z najciekawszych brzeskich artystów. Para się bowiem nie tylko malarstwem, ale także eksperymentuje jako rzeźbiarz i fotografik zarazem. Niedawno miał wernisaż swoje wystawy, Będzie ona czynna do końca lipca w sali wystawowej w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Wystawę zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Artysta urodził się w 1952, urodził się w miejscowości Borek koło Bochni. Po liceum studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziałach rzeźby, konserwacji i malarstwa. Ma szeroki zakres zainteresowań: w zakresie: rzeźby, rysunku, fotografii,  kolażu, ale jest także poetą. Przed jedenastoma laty ukazał się jego tomik poezji: “Jesteś blisko” W swoim bardzo bogatym dorobku artystycznym ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Kraków i Brzesko)  Dodajmy, że w 1990 przebywał w Paryżu, gdzie wystawiał swoje obrazy w galerii "Chablin".  Prezentował swoje prace w Szwcji i Izraleu, mieszka w Jasieniu koło Brzeska.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .