Reklama
Kolejny sukces zespołu Porębianie
KULTURA - Aktualności
piątek, 25 września 2015 22:29

Kolejny sukces na koncie zespołu Porabianie z Poręby Spytkowskiej koło Brzeska. Tym razem muzycy i wokaliści pojawili się na IX Festiwalu Kultury Pogórzańskiej. Ryglicki Rynek, pomimo kapryśnej pogody,  zapełnił się publicznością ciekawą występów kapel, śpiewaków, zespołów ludowych, które licznie przybyły, by wziąć udział w zmaganiach konkursowych pod okiem wymagającego i profesjonalnego jury. Konkurs ten to jak mówią organizatorzy – „Święto ludzi , którzy kulturę swego regionu kultywuj, pielęgnują, a przede wszystkim zachowują dla przyszłych pokoleń i dziedzictwa narodowego. W konkursie o złotą podkowę Pogórza wzięło udział wiele renomowanych zespołów – także ZPiT Porębianie.

Na Festiwalu nasi porębscy tancerze za prezentacje suity krakowskiej zdobyli znakomite II miejsce w kategorii zespołów pieśni i tańca, a w zmaganiach konkursowych męska grupa śpiewacza zespołu Porębianie w składzie: Andrzej Babraj, Zbigniew Mastalerz, Henryk Piela, Lech Pikuła, Wacław Woźnicki, Klemens Góral zdobyła I miejsce w kategorii grup śpiewaczych. Dodać należy, że w zmaganiach konkursowych Porębianie wzięli udział bezpośrednio po bardzo udanym i wysoko ocenionym przez publiczność występie w Regietowie, podczas corocznie organizowanych XXI  Dni Huculskich. – Zespół Porabianie to eksportowy produkt Ziemi Brzeskiej. Wiele  razy muzycy tej formacji udowodnili swój wielki kunszt i talent. Oczywiście gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .