Pływackie zmagania
SPORT - Aktualności
niedziela, 15 listopada 2015 15:44

bosir37Blisko stu mieszkańców miasta i regionu postanowiło uczcić 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez udział w zawodach pływacki9ch, które zorganizował Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody odbyły się w wigilię święta: we wtorek 10 listopada. – Z roku na rok cieszą się nasze pływackie zmagania większa popularnością. Jest to moim zdaniem doskonały sposób na oddanie czci i pamięć o wydarzeniach z czasów I wojny światowej. Ja tylko przypomnę, żem tradycyjnie już organizatorami imprezy są: Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku, Stowarzyszenie Przyjaciół Sekcji Pływackiej BOSiR Brzesko „BOSiR TEAM” oraz Gmina Brzesko – mówi Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

bosir47Organizatorzy podkreślają, że są bardzo zadowoleni z faktu, że ogromna liczba uczestników to są dzieci z przedszkoli i szkoły podstawowej, dla których w szczególności zawody są organizowane. Za to należą się szczególne podziękowania dla rodziców, którzy poświęcają się dla rozwoju swoich dzieci po przez pływanie, uczestnictwo w zajęciach sekcji pływackiej BOSiR oraz udział w zawodach sportowych. Zawodnicy tradycyjnie startowali w dwóch stylach pływackich: dowolnym i klasycznym na dystansie 25 lub 50 metrów w zależności od wieku. Sędzią głównym zawodów był Marcin Kacer – doświadczony trener oraz sędzia pływacki, który wychował kilku wspaniałych zawodników reprezentantów Polski, m.in. Wojtek Wojdak oraz Krystian Bałabuch. Najmłodszymi uczestnikami zawodów pływackich okazali się Basia Szczygiełek oraz Patryk Pawluk (oboje ur. w 2010 r.).Dekoracji zwycięzców XIII Zawodów Pływackich z okazji Św. Niepodległości dokonał dyrektor BOSiR Pan Marek Dadej.Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji zawodów oraz tym, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów – dodaje dyrektor Marek Dadej. Na podium zawodów stanęli: Styl Klasyczny: KL. I - II  SP dziewczę: Małgorzata Skoczek; Nadia Słabik i  Wiktoria Wójcik; chłopcy: Patryk Rabiasz; MARCEL Słobodzian i Dominik Szczygieł; dziewczęta klasy III-IV: Julia Dadej, Eryka Brach i Laura Kaczmarek; chłopcy: Kacper Bystroń, Bartosz Babicz i Radosław Kural; dziewczęta klasy V – VI: Julia Zwoleń; Weronika Pawłowska i Oliwia Mikluska; chłopcy: Erwin Szydłowski, Aleksander Kulimas i Witold Piróg.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .