BOSiR: Zmagania na kręgielni
SPORT - Aktualności
środa, 18 listopada 2015 20:41

Sporym powodzeniem cieszył się nocny turniej na kręgielni w Brzesku. Na kręgielni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się I Nocne Mistrzostwa Gminy Brzesko w kręglach klasycznych. Była to druga impreza kręglarska w ramach cyklu Grand Prix. Turniej rozpoczął się  o godz. 19.00, a rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: Seniorka i Senior. Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Do sportowej rywalizacji na torach kręglarskich oświetlonych tylko przez światła LED przystąpiło łącznie 35 zawodników (4 zawodniczki i 31 zawodników). Nocna atmosfera przyciąga wielu zawodników oraz kibiców i sprawia, że rozgrywki są wspaniałą formą spędzenia wolnego czasu, aktywności fizycznej i promocji kręgli klasycznych.
Zawodnicy rywalizowali w rzutach po 60 do pełnych (15 na każdym torze) i były to eliminacje. Na zakończenie zawodów odbył się finał kobiet i finał mężczyzn, do którego awansowały 4 zawodniczki i 12 zawodników. O zwycięstwie w turnieju decydował łączny wynik z eliminacji i finału. Organizatorem zawodów był Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku, a głównym sponsorem był Pan Michał Zydroń – prezes firmy MTM budownictwo. Dziękujemy za wsparcie.W trakcie turnieju odbył się „Turniej VIP”, w którym wzięli udział: Grzegorz Wawryka – Burmistrz Brzeska, Marek Dadej – dyrektor BOSiR Brzesko, Krzysztof Ojczyk Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku, oraz Michał Zydroń – prezes MTM budownictwo. Bezkonkurencyjny okazał się Pan Burmistrz, który pokonał swoich „rywali”, a każdy z VIP-ów rzucał po 15 rzutów do pełnych. Zawody zakończyliśmy dekoracją najlepszych kręglarzy tuż przed 3 nad ranem, a najlepszymi okazali się: SENIORKI: 1. Jadwiga Baran (677 pkt.), 2.Iwona Zając (574 pkt.), 3. Katarzyna Pacewicz-Pyrek (555 pkt.), 4. Agata Pałka (334 pkt.). SENIORZY: 1. Marek Serwin (720 pkt.), 2. Ryszard Kotra (709 pkt.), 3. Krzysztof Soból (697 pkt.), 4. Tomasz Soból (695 pkt.). W imieniu Burmistrza oraz dyrektora BOSiR Brzesko dekoracji dokonał Krzysztof Stępak – Radny Rady Miejskiej w Brzesku oraz Michał Zydroń – sponsor nagród dla zwycięzców. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział i stworzenie wspaniałej sportowej atmosfery, oraz zapraszamy na kolejne zawody kręglarskie na naszym obiekcie. – zapraszam na kolejne imprezy – dodaje Marek dadej, dyrektor Brzeskiego Osrdoak Sportu i Rekreacji.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .