W Gnojniku powstaje Ośrodek Edukacji Ekologicznej
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 listopada 2015 23:52

Przygotowanie zalążka Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Gnojniku to kolejny sukces Stowarzyszenia Vesna. Na mocy umowy partnerstwa społeczno - prywatnego pomiędzy Vesną a właścicielami zagrody pod lasem "Wąsówka" w Gnojniku, rozpoczęto budowanie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Na początek zakupione i zamontowane zostały tablice edukacyjne na ścieżce dydaktycznej, zielona klasa, a także wyposażono pracownię ekologiczną w ciekawe gry planszowe i tablice dydaktyczne. Ośrodek powstaje w ramach wygranego konkursu w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Obecnie Ośrodek służy za stałą pracownię projektową młodzieży skupionej w Stowarzyszeniu Vesna i realizującej projekt ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Project EkoDesing”. Warto dodać, że młodzi projektanci będą mogli korzystać z Ośrodka nieodpłatnie, co zapewnia wspomniana umowa partnerstwa. Zapraszam do obejrzenia galerii z Ośrodka na profilu Vesny:/www.facebook.com/stowarzyszenie.vesna


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .