Gnojnik. Królewskie zmagania
SPORT - Aktualności
wtorek, 01 grudnia 2015 23:31

Od wielu lat gmina Gnojnik słynie z fascynacji królewska grą. Szachy, bo o tej grze wszak mowa, na stałe zagościły w szkołach, w obiektach kultury. Bez wątpienia największa w tym zasługa Tadeusza Kowalczyka, dyrektora szkoły w Gosprzydowej, a w tym przypadku, wielkiego propagatora królewskich zmagań.  Ostatnio odbył się tutaj Turniej Szachowy. Tradycyjnie już gminne eliminacje szachowe szkół podstawowych rozegrane zostały w gościnnej Publicznej Szkole Podstawowej w Gosprzydowej. Zawodnicy walczyli o statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Gnojnik. Opiekę sędziowską sprawował gospodarz turnieju Dyrektor Tadeusz Kowalczyk. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim na dystansie 6 rund.


Na zawodach pojawiły się reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy:Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach w składzie: Sylwia Kozdrój, Natalia Rzepa, Anna Sacha, Wiktor Gnyla, Kamil Sacha. Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku w składzie: Julita Cięciwa, Julia Zapiór, Monika Krakowska, Jacek Kowalczyk,Tomasz Zapiór. Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi w składzie: Alicja Hosaniak, Angelika Golec, Anna Kowalczyk, Daniel Golec, Konrad Hosaniak, Patryk Smoleń. Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej: Damian Jarzębski, Jakub Konstanty, Łukasz Żak. Gospodarzy turnieju - Publiczną Szkołę Podstawową w Gosprzydowej - reprezentowali: Emilia Dubiel,  Gabriela Kozdrój, Sabina Antczak, Piotr Cieśla, Adrian Wąs. A jak przedstawiają się wyniki: Ostateczne wyniki rywalizacji w grupie dziewcząt: I miejsce: Alicja Hosaniak – PSP Uszew; II miejsce: Julia Zapiór – PSP Gnojnik; III miejsce: Julita Cięciwa – PSP Gnojnik; IV miejsce: Anna Sacha – PSP Biesiadki; V miejsce: Sylwia Kozdrój – PSP Biesiadki; VI miejsce: Anna Kowalczyk – PSP Uszew Wyniki rywalizacji z grupie chłopców: I miejsce: Jacek Kowlaczyk – PSP Gnojnik; II miejsce: Patryk Smoleń – PSP Uszew; III miejsce: Piotr Cieśla – PSP Gosprzydowa; IV miejsce: Kamil Sacha– PSP Biesiadki; V miejsce: Daniel Golec – PSP Uszew; VI miejsce: Tomasz Zapiór – PSP Gnojnik Nagrody dla zwycięzców wręczył Tadeusz Kowalczyk, który podziękował zawodnikom za piękną grę oraz pogratulował wysokich umiejętności szachowych. Oprócz statuetek i pamiątkowych dyplomów trzy najlepsze zawodniczki oraz trzech najlepszych zawodników cieszyło się z awansu do zawodów powiatowych. Dodajmy, że organizatorzy turnieju: Publiczna Szkoła Podstawowa w Gosprzydowej oraz Urząd Gminy w Gnojniku.  – Gratuluje sukcesów młodym szachistom i już dzisiaj zapraszam na zaplanowany na luty 2016 roku, Międzynarodowy Turniej Szachowy o „Czarnego Konia” i „Źrebiątko”, który zostanie rozegrany w Gnojniku. Niebawem podamy więcej szczegółów na ten temat – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

(mir)                                                                        


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .