Reklama
Gnojnik. Nowe stawki podatków i opłat lokalnych
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 19 grudnia 2015 23:15

Nieznacznie wzrośnie podatek rolny w stosunku do poprzedniego roku. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Gnojnik, która odbyła się 26 listopada, tutejsi radni uchwalili stawki podatku, które obowiązywać będą w 2016 roku. Jak nas poinformowano w Biurze Rady Gminy dla celów naliczania podatku rolnego przyjęto cenę żyta ogłoszoną przez GUS tj. kwotę 53,75 zł za 1 q (dotychczas było 50,00 zł). Podatek rolny wzrośnie dla rolników o 9,38 zł za 1 ha przeliczeniowy, a dla właścicieli gruntów rolnych poniżej 1 ha o 18,75 zł. Warto dodać, że ustalono nowe stawki podatku od nieruchomości (za grunty i budynki) oraz stawki podatku od środków transportowych.

Podjęto uchwałę w sprawie nowych wzorów formularzy deklaracji i informacji podatkowych przystosowanych do zmienionych przepisów. Uchwały Rady Gminy zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy w Gnojniku. Ponadto w związku ze zmianą ustaw podatkowych tj. podatku rolnego, leśnego i podatku od nieruchomości od przyszłego roku podatek, który nie przekracza 100 zł rocznie, będzie płatny jednorazowo w terminie płatności I raty tj. do 15 marca.

Podatek nie będzie naliczany, a podatnicy nie otrzymają nakazu płatniczego, jeżeli kwota podatku rocznie jest niższa niż 7 zł. – Pomimo drobnych korekt podatki w naszej gminie dalej należą do najniższych w regionie tarnowskim. Dzięki takim działaniom liczba mieszkańców oraz osób prowadzących działalność stale rośnie – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .