Reklama
Bożonarodzeniowe misterium
KULTURA - Aktualności
czwartek, 24 grudnia 2015 12:22

To będzie uczta dla miłośników kolęd i pastorałek w najlepszym wydaniu. – Nad przygotowaniem tego programu pracowaliśmy kilka tygodni. Zebraliśmy najlepszych wokalistów i muzyków z regionu. Nasz projekt muzyczny łączy sobie tradycję z nowoczesnym postrzeganiem aranżacji muzycznej. Zapewniam, że da się to połączyć – mówi Wojciech Oleksyk. Muzyk, instruktor muzyczny, wokalista i organista w jednej osobie. W sumie 80 wykonawców wystąpi z  muzyką klasyczną i sakralną w Koncertach Noworocznych.

Pierwszy odbędzie się w Kościele Parafialnym w Buczu 27 grudnia o godz. 10.00, a następnie w tym samym dniu w kościele parafialnym w Cerekwi o godz. 16.00. Na wszystkie te spotkania zapraszają organizatorzy: Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie, orkiestra dęta z Okulic, chór przy Parafii MB Częstochowskiej w Brzesku, oraz chór przy Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Kolejne koncerty zaplanowano (2 stycznia o godzinie 19) w kościele w Brzesku Słotwinie; (3 stycznia, o godzinie 17) w Sanktuarium w Szczepanowie; (9 stycznia o godzinie 19) w kościele pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła w Brzesku; 10 stycznia (9.15 i 10.45) w nowohuckiej Arce – kościół powstał z inicjatywy kardynała Karola Wojtyły późniejszego papieża Jana Pawła II; (17 stycznia o 10.45) w Świnarsku; 24 stycznia o godzinie 16) w Sanktuarium w Okulicach, a na koniec 31 stycznia o godzinie 18 w kościele w Nowym Wiśniczu.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .