Noworoczny Turniej Kręglarski
SPORT - Aktualności
niedziela, 24 stycznia 2016 23:22

W sobotę 9 stycznia na Kręgielni BOSiR w Brzesku odbył się kolejny bardzo udany turniej kręglarski. Nowy 2016 rok przywitaliśmy Noworocznym Turniejem Kręglarskim, który jednocześnie był czwartym turniejem eliminacyjnym w ramach cyklu Grand Prix Gminy Brzesko w kręglach klasycznych 2015/2016. Sportową rywalizację rozpoczęliśmy o godz. 9.00 od występów  najmłodszych kręglarzy, których liczba wyniosła 33. Po startach dzieci i młodzieży nastąpiło zliczenie wyników i wyłonienie zwycięzców w turnieju noworocznym oraz w cyklu Grand Prix. Dekoracja najlepszych młodych kręglarzy w naszej gminie odbyła się o godz. 13.00, której dokonał Radny Krzysztof Stępak.

Seniorki i Seniorzy rywalizację na torach kręglarskich rozpoczęli o godz. 15.00, do  której przystąpiło 27 zawodników, którzy musieli oddać po 60 rzutów do pełnych i były to starty eliminacyjne. Po występach eliminacyjnych nastąpiły rozgrywki finałowe, do których awansowało 16 zawodników w kategorii Senior i 4 zawodniczki w kategorii Seniorka. Finał to już inny system grania, a mianowicie zawodnicy rywalizowali systemem pucharowym w innych niż za zwyczaj to bywa parach (miejscach zajętych w eliminacjach). Taki system rozgrywania finału jest bardzo emocjonujący i daje możliwość wygrania każdemu, kto znalazł się w finale. Tu każdy z każdym może powalczyć jak równy z równym. Zawodnicy rywalizowali w parach, każdy oddawał po 10 rzutów na torze. W przypadku wygrania 2 torów przez zawodnika przechodził on do kolejnego etapu, przegrywający odpadał. W przypadku remisu po 2 torach do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były „3 rzuty zwycięstwa”. Sobotnie zmagania zakończyliśmy ok. godziny 21.30 dekoracją najlepszych zawodników i zawodniczek, której dokonał Radny Krzysztof Stępak oraz prezes MTM Budownictwo Michał Zydroń, który ufundował nagrody dla zwycięzców. Za wsparcie dziękujemy również Hotel – Restauracja AUGUST.


Zwycięzcy Grand Prix:
Kategoria DZIECI:
Bartłomiej Daniec
Gabriel Zastawnik
Wiktoria Stolarczyk

Kategoria MŁODZICZKA:
Anna Babraj
Klaudia Batko
Barbara Mietła

Kategoria MŁODZIK:
Jakub Kuryło
Jan Łazowski
Kacper Zdunek

Kategoria JUNIORKA MŁ.:
Iwona Sumara
Karolina Gurgul
Natalia Cebula

Kategoria JUNIOR MŁ.:
Jakub Tomczyk
Bartosz Pośladek
Damian Czernecki

Kategoria JUNIOR:
Patryk Paryło
Jakub Nosal
Grzegorz Baran

Kategoria SENIORKA:
Katarzyna Pacewicz – Pyrek
Katarzyna Domagała
Monika Woźniak – Drabek

Kategoria SENIOR:
Krzysztof Soból
Marek Szczupak
Józef Japa


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .