Reklama
Brzesko. Piraci na drogach
WYDARZENIA - Czchów
środa, 30 marca 2016 01:00

Dane Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie niepokoją. Na 3.1 skontrolowanych podczas akcji, która miała miejsce 11 i 12 marca na terenie województwa (kontrolowano prędkość) blisko 2.7 tysiąca kierowców jechało za szybko. Takie zachowanie odnotowano u… ponad 80 procent kierowców. Nałożono w sumie 2569 mandatów. 28 kierowców, z związku z przekroczeniem prędkości o 50 kilometrów w terenie zabudowanym, straciło na trzy miesiące prawo jazdy. W powiecie brzeskim mandat nałożono na 56 kierowców. W tej sytuacji policja zapowiada częstsze kontrole radarowe  na drogach. Funkcjonariuszy z „suszarką” spotkamy na wszystkich drogach powiatu brzeskiego. Jest na to jednak bardzo dobry i skuteczny sposób: jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Przypominamy, że od maja 2015 roku obowiązują nowe zaostrzone przepisy ruchu drogowego: przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy; jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy; natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .