Reklama
Koncert Puellae Orantes
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 23:38

Już w najbliższą sobotę 30 kwietnia o godz. 19.00. w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie odbędzie się koncert światowej klasy Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES. Chór wystąpi pod kierunkiem księdza Stanisława Pachoty. To kolejne duchowe i muzyczne przeżycie w ostatnich tygodniach w murach szczepanowskiej bazyliki.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” w roku 2016 realizuje cykl koncertów z okazji Jubileuszu Miłosierdzia Bożego oraz 1050. rocznicy chrztu Polski. Koncerty odbywają się w kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej. Na program koncertu składają się utwory sakralne a’capella oraz z towarzyszeniem organów. Będzie to repertuar przekrojowy, m.in. takich mistrzów jak: Józef Haydn, Georg Friedrich Hendel, Marian Sawa, Paweł Łukaszewski, Miłosz Bembinow, Łukasz Farcinkiewicz. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt z nagraniami chóru.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest Ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor, wykonująca również sopranowe partie solowe. Do chóru należą dziewczęta w wieku 10-19 lat z Tarnowa i kilkunastu okolicznych miejscowości. Wysoki poziom artystyczny chóru jest efektem żmudnej, wieloletniej pracy artystycznej i wychowawczej. Chór prowadzi szeroką działalność koncertową. Przemierzył tysiące kilometrów, koncertując wielokrotnie w Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji. Występował także w Stanach Zjednoczonych, Słowacji, Węgrzech, Danii i Bułgarii. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas prestiżowych imprez w kraju i za granicą.

Patronat honorowy nad koncertem sprawuje ksiądz biskup Andrzej Jeż. Mecensem chóru jest Tauron, a sponsorem koncertu w szczepanowskiej bazylice jest firma Zasada Trans Spedition. Organizacją i współfinansowniem koncertu wspólnie zajęły się parafia Szczepanów oraz Urząd Miejski w Brzesku.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .