Reklama
Czchów. Po raz siedemnasty zjadą jazzmani
KULTURA - Aktualności
środa, 11 maja 2016 01:00

Przez trzy dni, od 8 do 10 lipca, w Czchowie będzie rozbrzmiewał jazz. Po raz XVII z rzędu odbędzie się Baszta Jazz Festiwal. – Rozpoczęliśmy przygotowania do festiwalu: trwa dopracowanie szczegółów programu artystycznego, kompletowanie listy sponsorów i mecenasów tego wydarzenia artystycznego – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Już dzisiaj wiadomo, że festiwal zostanie zainaugurowany w piątkowy wieczór w Oranżerii Hotelu Łaziska w Czchowie. Tradycyjnie już jazzmani właśnie tutaj rozpoczną muzyczną podróż w świat jazzu. – Jest to możliwe, bo od lat właściciele Hotelu, wspierają nas pod względem logistycznym i finansowym, są mecenasami tego wydarzenia kulturalnego, które – śmiem twierdzić – nie ma sobie podobnego w Polsce. Niewiele gmin organizuje festiwale jazzowe – mówi burmistrz Chudoba. Od lat Czchów zaskakuje bogactwem imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych. Zaskakuje pozytywnie, rzecz jasna. Tak na dobrą sprawę spokojnie można byłoby nimi obdzielić jeszcze ze dwie sąsiednie gminy. – Koronną, najbardziej znaną w Małopolsce, nie tylko wśród fanów jazzu, jest Jazz Baszta Festiwal. Oczywiście zapraszamy nie tylko na spotkanie z tym gatunkiem muzyki, ale na wszystkie imprezy organizowane w naszej gminie – dodaje włodarz gminy. Jak już wspomnieliśmy  muzyczna uczta rozpocznie się w piątkowy wieczór, kulminacja w sobotę (na czchowskim Rynku), a zakończenie w niedzielę, południowym jam session.


- Czchów jest letnią stolicą Małopolski. To nie jest frazes uświęcony potrzebą tego wydawnictwa. Wspaniałe krajobrazy, doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna, sportowa i rekreacyjna, liczne, cenne zabytki pamiętające czasy Polski Piastowskiej, obiekty architektury sakralnej, liczne figurki i przydrożne krzyże – światkowi naszej wiary, przywiązania do chrześcijańskich korzeni naszego narodu, miejsca kąpieliskowe, baza noclegowa i gastronomiczna – to nasze wielkie atuty. Czchów to miasto, w którym organizowanych jest wiele imprez kulturalnych i sportowych. Związki miasta z jazzem sięgają lat 60. XX stulecia, Dni Grodzkie, Dożynki, festyny organizowane w stolicy gminy, ale także w poszczególnych sołectwach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To oferta skierowana nie tylko dla coraz liczniej odwiedzających nasze strony turystów, ale także dla mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiednich. Czchów to gmina, która ma wiele pomysłów związanych z rozwojem bazy turystycznej: zagospodarowanie zbiorników pożwirowych dla wędkarzy czy amatorów sportów motorowodnych,  odmuleniem brzegu Jeziora czchowskiego, które wykorzystamy na cele turystyczne. Ogromną  wagę przywiązujemy do odbudowy zamku na Grodzisku w Czchowie. Ale Czchów to także ludzie: mili, serdeczni, pracowici i gościnni. Zapraszam do naszej gminy, nie tylko podczas wakacji, ale o każdej porze roku – dodaje Marek Chudoba.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .